Uczucie ciężkich nóg

Moderator: moderator

zorek

12 cze 2014, 15:18

Najlepiej w tej kwestii wychodzi praca w ruchu.
pieprzcytrynowy

14 cze 2014, 21:00

O ile nie jest to praca fizyczna ;) w sensie z dźwiganiem.
Awatar użytkownika
Prześwit

23 cze 2014, 18:43

Oj tak :) Ruch jest dobry na wszystko ;)
EleonoraL

08 wrz 2018, 21:14

Dobry wieczór jestem nowa na tym forum medycznym, ale chętnie podzielę się tu odrobiną swojej wiedzy na temat stóp i kończyn dolnych i nie dlatego, że jestem lekarzem, ale z własnego doświadczenia, które zmusiło mnie do przefestowania wielu rozwiązań. Ciężkie nogi, opuchnięcia, żylaki, zapalenie rozcięgna podeszwowego, haluxy, częste skręcenia stawu skokowego między innymi...Przetestowałam wiele rozwiązań. Podstawa dobry specjalista czyli ortopeda, podolog, podiatra czy fizjoterapeuta i stosowanie się do jego rad. Następnie ćwiczenia, masaże i dieta. Moja codzienna regeneacja nóg to wieczorem moczenie nóg w chłodnej wodzie jakieś 5 minut i potem zakładam dynamiczne opaski kompresyjne, w których czasem nawet śpię, takie na stopę i łydkę. Na codzień w każdych butach używam wkładek ortopedycznych footwave ***, ale mają taki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Po mnóstwie nieprzyjemnych i bolesnych kontuzjach zdecydowanie postawiłam na profilaktykę i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej
ODPOWIEDZ