Wynik badania nasienia - prośba o poradę/interpretację

MarcinWach

13 wrz 2018, 11:39

Witam Wszystkich.

Może najpierw po krótce: Staramy sie z żona o dziecko. Ona miała problem z drożnościa jajowodów, a ja miałem problem z jakością nasienia (lekarz prowadzący stwierdził, że mam typowe nasienie nałogowego palacza - generalnie słabe i trzeba cos z tym zrobić.) - a następnym punktem ma być inseminacja.

Przez trzy miesiące mieliśmy zmienic również tryb życia - rzuciłem palenie, więcej sie ruszam (biegam), piję okazjonalnie (a zdarzało się, że piwko bylo raz dziennie), nie jadam fastfoodów i generalnie staram się jeść zdrowo a dodatkowo biorę androvid plus. Żonie jajowody udrożniono.

No i po 3 miesiącach, zgodnie z nakazem lekarza, miałem zrobić ponowne badanie. Na padanie poszedłem z przekonaniem, będę w górnych granicach norm. Jak zobaczyłem wynik to mi ręce opadły. Nie jestem specjalistą, ale chyba wynik mimo radykalnie zmienionego życia chyba jest zły. Tu Państwa proszę o poradę i interpretację tego wyniku, bo może coś źle robię? Czy rzeczywiście wynik jest tak kiepski jak myslę?

Poniżej przesyłam zdjęcie wyniku badania:

Mam pewne wątpliwości, czy godzina pobrania 10:15 a godzina badania 11:15 mogły mieć wpływ na wynik?
Czy to, że 3 tygodnie wcześniej leżałem w 40 stopniowym upale mogło mieć znaczenie?

Dodam jeszcze, że napisano, że ze wzg na brak całkowitego upłynnienia po upływie 60 min podjęto próbę mechanicznego upłynnienia. Pomimo, dodatkowej obróbki, w preparacie bezpośrednim nadal widoczne fragmenty nieupłynnionej plazmy nasienia. W preparacie bezpośrednim zaobserwowano pojedyncze ruchome witki bez główek (podejrzenie pinheads).

Obrazek
ODPOWIEDZ