Złamanie nasady tylnej krawędzi k.piszczelowej

Moderator: moderator

[email protected]

11 sie 2018, 17:02

Witam proszę o pomoc 06czerwaca spadłam z 4stopnia schodów ,skręciłam nogę w kostce z naderwaniem ścięgien,unieruchmienie w ortezie skarpeta z taśmami na 3tyg. Ból i opuchnięte ,zasinienie obie strony kostki rehabilitacja od 26-06-2018 krio pole magnetyczne laser.brak poprawy,rehabilitant zasugerował do lekarza a lekarz dał na rezonans magnetyczny.wynik "Wykonano badanie MR lewego stawu skokowego w płaszczyznach cor.,trans., sag. w sekwencjach TSE, w obrazach T1, T2
zależnych oraz PD.
Trójkątne złamanie tylnej krawędzi nasady k. piszczelowej bez cech zrostu kostnego, z niewielkim obrzękiem szpiku
kostnego w tym miejscu.
Nieduży wysięk w szparze stawu skokowego górnego i dolnego.
Obrzęk szpiku kostnego kostki bocznej i przyśrodkowej.
ATFL, PTFL o podwyżsoznym sygnale, częściowo zatartych zarysach.
Obraz może odpowiadać tendinopatii pourazowej.
Rozlany obrzęk tkanki podskórnej na wys. stawu skokowego.
Ścięgno Achillesa, rozcięgno podeszwowe zachowane.
Niewielkie zmiany degeneracyjne stawów stępu. Przebieg ścięgien kanału kostki bocznej prawidłowy, przebieg ścięgien
kanału kostki przyśrodkowej prawidłowy." czy w związku ze złamaną kość piszczelowa czeka mnie operacja? Ból obie kostki wew i zew.oraz z tylu goleni nad Achillesem.Spora opuchlizna ,która schodzi tylko po nocy ale pojawia się kilkanaście minut po obciążeniu czyli w pozycji pionowej.Lekarz prowadzący odmówił przyjęcia mnie ,stwierdzil że jak chodziłam że złamaniem już dwa miesiące to wytrzymam jeszcze dwa tygodnie wizytę mam na 20tego 🤕 czy powinnam zastosować unieruchomienie.Leze z nogą do góry ,nie obciążam chodzę tylko do łazienki.prisze o pomoc nie mam na leczenie prywatne.
ODPOWIEDZ