Bezsenność a menopauza

Moderator: moderator

SkalskaMartyna

02 sie 2018, 15:18

Cześć wszystkim. Mam problem a raczej ma go moja mama, a ja nie wiem jak Jej pomóc. Problem nazywa się menopauza. Objawy są dla niej masakryczne. ciągle jest zmęczona, skarzy się na poty, kręci jej się w głowie. Mama ma problemy z kręgosłupem, cierpi na chroniczny ból, a teraz jeszcze to... Najgorsze jest to że nie może spać. Jak się położy potrafi leżeć godzinami i nic, a jak juz zaśnie i tak wybudza się wcześnie rano. Podobno u nas takie ciężkie przechodzenie meno jest rodzinne i "takie już jesteśmy", ale ja już nie mogę patrzeć jak ona się męczy. próbowałą już jakichś specyfików, ale nic to nie dało :( Slyszałam ostatnio o tabletkach z melatoniną na bezsenność w menopauzie. NIby pomagają zasnąć i zmniejszają uderzenia gorąca itd. Nie wiem co o tym myśleć, do tej pory brała tylko jakieś tabletki z ziołami, a ta melatonina to przecież hormon. Czy jest tu ktoś kto to stosował? Czy działało? Były jakieś skutki uboczne? Nie chcę szprycować jej kolejnymi tabletkami, które nie pomagają :( bardzo proszę o radę.
ODPOWIEDZ