Ból prawej strony pleców pomocy

Moderator: moderator

razerek

13 kwie 2018, 15:31

Od tygodnia zmagam się z nieprzyjemnym bólem w prawej dolnej części pleców.
Odwiedziłem już trzech lekarzy, każdy mówił co innego. W niedziele byłem na ostrym dyżurze, gdzie dowiedziałem się, że prawdopodobnie przeciążyłem czymś plecy (dostałem 2 zastrzyki oraz polecenie brania środków przeciwbólowych np. ketanol). Po zastrzykach jak ręką odjął. We wtorek w nocy problem powrócił. Po nafaszerowaniu się Ketanolem w środę poszedłem znów do lekarza. Diagnoza podobna. Tym razem dostałem plastry Olfen, które stosowałem co 8h. Wczoraj byłem nie do życia. Musiałem zwolnić się z zajęć na uczelni. Znów wybrałem się do trzeciego innego lekarza. Diagnoza podobna, z tym, że ponoć mięsień koło prawego lędźwia mi się napina, co spowodowane może być jazdą samochodem (często podróżuję autem) oraz przeciążeniami i stresem. Znów dostałem dwa zastrzyki oraz instrukcje co do ćwiczeń rozluźniających i rozciągających. Dzisiejszej nocy po raz pierwszy spałem jak dziecko, lecz koło południa dzisiaj ból znów powrócił. Mimo zaleceń odnośnie pozycji spania i ćwiczeń. Znów zażyłem Ketanol. Naprawdę nie wiem co mam robić. Przyszły tydzień muszę być gotowy na wszelkie podróże oraz prezentacje na uczelniach. Faszerowanie się lekami moim zdaniem nie ma sensu, lecz czasem działają. Ćwiczenia może na dłuższą metę coś mogą dać, lecz jak mam ćwiczyć kiedy z bólu nie mogę nawet utrzymać się w jednej pozycji. Wszyscy lekarze wykluczyli podłoże neurologiczne oraz nerkowe (nie mam żadnych problemów ani bólów przy oddawaniu moczu). Ciekawe natomiast jest to, iż lekki ból powraca po posiłkach. Pomocy. Pozdrawiam.
estera111

28 kwie 2018, 21:47

Faszerowanie się lekami nigdy nie ma sensu..Lepiej skorzystać z jakiegoś zabiegu ,który może przy takich dolegliwościach pomóc. Ja chodziłam na laser wysokoenergetyczny w ośrodku Kimed w Warszawie. Jeżeli jesteś akurat ze stolicy ,możesz wypróbować,mnie na prawdę pomógł i ból pleców powoli zaczął odpuszczać, ąz w końcu zaniknął.
ODPOWIEDZ