plamy na skórze, POMOCY.

Gkarola

11 kwie 2018, 14:22

Witam. zdecydowałam się poszukać pomocy na forum tego portalu, ponieważ aktualnie nie mam możliwości skorzystania z pomocy lekarza, przebywam za granicą i jeszcze chwilowo nie posiadam ubezpieczenia. Niepokoją mnie plamy, jakie pojawiły się na moim ciele już dawno, zaczeło się od jednej plamki, plamka ta łuszczyła się po kąpieli oraz latem przez upały. po kąpieli również robiła się bardziej widoczna, nabierała bardziej wyraźnego, ciemnoróżowego koloru. podczas wizyty lekarza, zapytałam co to może być, jednak nie dowiedziałam się niczego konkretnego. plamy nie swędzą, są praktycznie nieodczuwalne, jednak to duży dyskomfort i bardzo martwi mnie fakt, że z jednej niegroźnej plamki powstało ich dużo więcej. dziś po kąpieli postanowiłam zrobić zdjęcie i poszukać przyczyny w internecie, jakiegos pomocnego artykułu, ale nie udało się . może tutaj ktoś mi pomoże. plamy po kąpieli nabrały barwy widocznej na zdjęciu, w tej chwili jednak nie są już tak bardzo widoczne. . . Pozdrawiam.

ps. nie moge wstawic zdjecia z powodu jego złych rozmiarów. jeśli ktoś chciałby mi pomóc to prosze o komentarz
p222

12 kwie 2018, 9:53

Samo stwierdzenie plama na skórze to temat na kilkanaście prac doktorskich. Nic nie mówi, umieszczanie zdjęć na forach ci nie pomoże. Jeżeli lekarz miałby problem diagnostyczny, to nie wiem, czy forumowicze pomogą.
Przyczyn mogą być tysiące. Mogą to być nie tylko choroby skóry, ale także ważne objawy diagnostyczne chorób ogólnoustrojowych.

Jeżeli jakakolwiek zmiana skórna zmienia się, nie ma na co czekać. Jeżeli jesteś za granicą, a wizyta kosztuje 50 czy 70 euro to być może warto to odżałować i nie żyć w strachu.

Jeżeli zmiany nasilają się podczas kąpieli, to warto pomyśleć o środkach do mycia nie zawierających mydła a żelu myjącego lub kostki hipoalergicznej z apteki. To wydatek kilkunastu złotych. Produkty te są bardzo bezpieczne dla skóry, stosuje się je np we wspomaganiu leczenia rożnych typów zapaleń skóry.
88michalina88

10 maja 2018, 8:28

Miałam ten sam problem: sucha, łuszcząca się skóra i te nieszczęsne plamy ☹ Przede wszystkim lekarz powinien zrobić Ci konkretne badania, nawet usg skóry, bo samym patrzeniem to on nic nie stwierdzi :( Ja dopiero po kilku latach leczenia trafiłam do CZS i Tobie również radzę się do nich zapisać, zanim będzie za późno. Pani Doktor przeprowadziła ze mną wywiad, między innymi odnośnie dotychczasowego leczenia oraz zaleciła dietę. Przez jakiś czas musiałam obserwować tylko reakcje na zmiany we wprowadzaniu produktów, natomiast przy ostatniej wizycie przepisała maść, którą wykonuje się w aptece. Jest bardzo miła i przede wszystkim konkretna! Więc z czystym sercem mogę Ci ją polecić. Jak będziesz chciał kontakt to daj znać. Zapisałam się też do Klubu Zdrowej Skóry z polecenia koleżanki i chyba do końca życia będę jej dziękować.
ODPOWIEDZ