• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Ginekologia Grzybica pochwy

Grzybica pochwy

Moderator: moderator

Post 15 lip 2013, 12:41

Od kilku tygodni zauważyłam, że pojawiają się u mnie takie serowate upławy.
Towarzyszy im swędzenie i pieczenie w pochwie.
Jak sobie przypominam - rok temu (też latem) miałam bardzo podobne dolegliwości, ale szybko ustąpiły.
Teraz to trwa dłużej i zastanawiam się, czy to nie grzybica?

Post 15 lip 2013, 13:16

Ojej,
nie wiem czy to jest to ale takie mam objawy: wargi sromowe są zaczerwienione.
Mam trochę takiego białego nalotu. Na kilka dni przed okresem i kilka po śluz jest brązowy, który szczypie.
Potem śluz staje się normalny czyli biały.

Post 15 lip 2013, 14:49

Może tak być. Lepiej idź do ginekologa. Leczenie trwa dość długo, ale objawy ustępują dość szybko i jest skuteczne. Odradzam wizyty w termach ;)

Post 15 lip 2013, 18:07

Na bank grzybica, idźcie z tym, bo to będzie się nasilało.

Post 15 lip 2013, 22:56

No "pięknie"...
A ja tym roku po raz pierwszy za granicę na wczasy-wszędzie możliwość kąpieli, z których nie skorzystam :(

Post 16 lip 2013, 5:31

Złośliwość... jechać w upały nie mogąc wejść do wody...? A kiedy jedziesz? Może zdążysz z kuracją?

Post 16 lip 2013, 7:30

Kuracja trwa różnie - jako nastolatka się tego nabawiłam i leczyłam tydzień - właściwie objawy znikaja już po kilku dniach - te najbardziej nieprzyjemne - ale nie wiem czy mimo to nie trzeba będzie zastosować jakiegoś okresu ochronnego..

Post 16 lip 2013, 8:59

Warto się pomęczyć parę tygodni z lekami i zrezygnować z kąpieli bo niedoleczona i źle traktowana grzybica pochwy często lubi do nas powracać, a objawy są naprawdę nieprzyjemne. Pamiętajcie, żeby przeleczyć też partnera, bo nic nie da stosowanie przez Was leków przeciwgrzybiczych, jeśli partner będzie Was cały czas na nowo nimi zarażał.

Niestety wakacje, lato i upały sprzyjają rozwojowi grzybicy właśnie ze względu na dużą wilgoć i częste kąpiele w różnych zbiornikach wodnych, niekoniecznie najczystszych.

Post 16 lip 2013, 12:00

dokładnie... ciepło to jest to co te podstępne paskudztwa uwielbiają...

Post 16 lip 2013, 18:24

A ja mam co rok to samo... Każde wakacje to powrót do domu i od razu wizyta u ginekologa, jestem strasznie podatna na grzybicę :(

Następna

Wróć do Ginekologia