• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Ginekologia Policystyczne jajniki

Policystyczne jajniki

Moderator: moderator

Post 11 lis 2015, 10:04

POlecam artykuł o objawach. Warto mieć to na względzie.

http://wylecz.to/pl/choroby/endokrynolo ... nikow.html

Post 29 lis 2015, 11:15

No właśnie, czyli diagnostyka poprzez usg... powinno się je robić regularnie.

Post 03 gru 2015, 20:51

Moja ginekolog zaleca 2xdo roku.

Post 05 gru 2015, 15:32

Witaj, osobiście dotyczy mnie ten problem. Od wielu lat mam policystyczne jajniki. Co ciekawe nie mam nadwagi, a raczej jest za szczupła.
Zdecydowanie najwazniejsza jest dieta nieskoglikemiczna - czyli bezcukrowa, bez pszenicy (i generlanie produktów oczyszczonych,przetworzonych). Trzeba uspokoić trzustkę i dać jej odpocząć.
Miałam 5-krotnie podwyższony poziom testosteronu i po miesiącu surowej diety, picia świeżo wyciskanych soków warzywnych hormon wrócił do normy. Mój lekarz prowadzący był tak zaskoczony, że do dzisiaj pamięta ten efekt bo nawet leki tak szybko nie działają, a było to juz kilka lat temu.
Nie zdecydowałam się na leczenie hormonalne, wolałam doprowadzić organizm do równowagi, a choroby same zaczynają znikać.
Trzeba dużo pić wody, świeżych soków (marchew, burak, pietruszka, seler, itp) Spożywać dobre tłuszcze na zimno olej lniany, kokosowy, a do smażenia tylko masło klarowane, smalec i olej kokosowy. To bardzo ważna sprawa. Przygotowywać samemu posiłki, zrezygnować ze śmieciowego jedzenia.
Do tego należy włączyć dobry błonnik (osobiście stosuję chlorellę), biorę probiotyki dla kobiet (np. provag), uzupełniam dietę witaminami i minerałami, oczyszczam się ziołami na pasożyty raz w roku. To wszystko u mnie daje bardzo dobre rezultaty i co najwazniejsze bez chemii:)

Post 06 gru 2015, 17:43

Diety bardzo często się nie docenia. Fajnie, zę tu napisałaś Aga, warto o tym pisać i mówić.

Post 09 maja 2016, 16:22

Mi też pomógł przy rozregulowaym okresie. W sumie to nawet szybko bo, już po ponad miesiącu okres wrócił do normy. Mam nadzieję, że już tak zostanie :)

Poprzednia

Wróć do Ginekologia