• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Ginekologia Macica jednorożna

Macica jednorożna

Moderator: moderator

Post 29 sie 2013, 21:04

Wyszło mi w usg takowe coś - jak czytam na ten temat to zastanawiam się czy nie będę miala kłopotów z zajściem w ciążę... ?

Post 30 sie 2013, 6:27

przeczytałam "macica jednorożCA" :shock:

Post 30 sie 2013, 6:30

Podobno zwiększa ono ryzyko poronień i przedwczesnych porodów, ale nie bój nic - ja dopiero po porodzie dowiedziałam się, że mam macicę jednorożną;)
Rodziłam przez cesarkę, bo dziecko ułożyło się miednicowo

Post 30 sie 2013, 8:55

Poza USG nie miałaś jeszcze żadnych innych badań? Czasem te wyniki nie są jednoznaczne, i po jakimś czasie okazuje się że to nie jest jednorożna macica tylko np. przegroda w macicy. Warto zrobić więcej badań zanim zaczniesz się starać o dzidzię. Poza tym jest wiele kobiet które mimo takiej wady i tak zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci :)

Post 30 sie 2013, 9:19

Mam macicę jednorożną, stwierdzono mi ją po 2 latach bezowocnego starania się o dzieciaczka. Niestety po kolejnych 3 latach nadal nie zaszłam w ciążę, miałam robione badanie HSG oraz laparoskopię, a także mamy za sobą jedną nieudaną próbę in-vitro. I nic, zupełnie nic :(

Post 30 sie 2013, 10:34

Na dwoje babka wróżyła, ale ostatecznie lepiej wiedzieć wcześniej że ma się taką wadę i np. oszczędzać się w ciąży, żeby zminimalizować ryzyko poronienia. No i może trzeba się dowiedzieć, czy są jakieś sposoby na to żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, zrób więcej badań :*

Post 30 sie 2013, 21:37

moze dlatego poroniłam...? dzięki za odp

Post 30 sie 2013, 21:39

nie nie mialam innych badań w tym kier. zmieniłam gina, wziął mnie na usg - i mówi - oj oj - a my tu mamy macice jednorozną - ale damy radę, proszę sie nie martwić

Post 31 sie 2013, 7:28

Jak gin powiedział, że dacie radę, to pewnie chodzi o zachowanie szczególnej ostrożności, może jakieś leki podtrzymujące ciążę? Powodzenia!:)

Post 31 sie 2013, 8:59

Trzymamy kciuki :)

Następna

Wróć do Ginekologia