• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Ginekologia Kwas foliowy

Kwas foliowy

Moderator: moderator

Post 28 mar 2015, 23:21

Nie wiem jak to możliwe, że nie znalazłam tutaj tematu o kwasie foliowym, bierzecie ? ciekawa jestem czy warto go brać nie tylko w ciąży, bo dużo czytałam na ten temat

Post 30 mar 2015, 12:33

Pytanie - czy kwas foliowy można przedawkować?

Post 30 mar 2015, 22:04

z tego co czytałam kwasu foliowego przedawkować się nie da, podobno wydalany jest jego nadmiar razem z moczem, także spokojnie :) Ja właśnie stosuję antykoncepcję, ale dowiedziałam się, że też powinnam brać kwas foliowy, nie tylko ze względu na ewentualną ciążę

Post 30 mar 2015, 22:09

Dzięki za odpowiedź, właśnie o to mi chodzi, czy pomimo stosowania antykoncepcji powinnam przyjmować kwas foliowy? Nie dlatego, żebym obawiała się ciąży, ale obiło mi się ostatnio coś takiego o uszy, że ogólnie jest on potrzebny i zastanawiam się jak to jest w praktyce.

Post 31 mar 2015, 21:46

ja odkąd się dowiedziałam, że jest to wskazane również w czasie antykoncepcji, to biorę jedną tabletkę dziennie, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości proponuję podpytać farmaceutę, kwas foliowy na pewno nie zaszkodzi

Post 04 kwie 2015, 22:35

Kwas foliowy jest ważny nie tylko dla dziecka, ale też dla powstawania nowych komórek w naszym organizmie m.in krwi.

Post 06 kwie 2015, 17:10

O, czyli nie tylko żelazo trzeba brać przy anemii?

Post 07 kwie 2015, 11:25

W sumie nigdy nie wpadłam na to, żeby brać kwas foliowy...

Post 08 kwie 2015, 8:45

No zawsze się mówi, że w ciąży, nitk nie zwraca uwagi, zę dla kobiet tak o.

Post 09 kwie 2015, 7:53

no właśnie mi też kwas foliowy kojarzy się z ciążą, ale jak widzę po waszych i nie tylko waszych opiniach to nie tylko wtedy trzeba go brać, zapytam ginekologa na kolejnej wizycie i skoro jest taki istotny to wciąż nie rozumiem czemu wszyscy mówią tylko o ciąży

Następna

Wróć do Ginekologia