Menopauza

Moderator: moderator

Joanna7

09 lip 2013, 6:52

Dzień Dobry. Chciałabym rozpocząć kuracje hormonalną związana z okresem menopauzy - ale mam problemy z zylakami oraz palę papierosy. Czy istnieją bezpieczne środki? objawy zaczynają dawac się we znaki, chciałabym w miarę normalnie funkcjonować, wiem, że hormony mogłyby mi pomóc, ale czytałam że zarówno żylne problemy jak i palenie stanowi przeciwwskazanie. Co więc powinnam zrobić?
Miśka1

09 lip 2013, 16:09

Żylaki z tego co wiem są problemem przy braniu hormonów ze względu na zwiększone ryzyko zakrzepicy, papierosy chyba tym bardziej, ale może z pomocą jakichś środków osłonowych da się to jakos pogodzić? co na to lekarz? może warto zasięgnąć opinii kilku specjalistów?
Joanna7

10 lip 2013, 12:19

Dziękuję za odpowiedź, narazie konsultowałam sprawę z dwoma. Jeden stwierdził że mam bardzo łagodne objawy i łykanie hormonów będzie bardziej szkodziło niż pomoże - a drugiemu nie przeszkadzały problemy z żyłami - ale wiem że sprawa jest poważna więc nie brałam go pod uwagę.
jadwinia48

13 lip 2013, 12:22

Zaczęłam swoje zmagania od zdrowego odżywiania. Zdrowa dieta to absolutna podstawa w okresie menopauzy. Nie tylko zmniejszy ryzyko wielu chorób, chociażby osteoporozy, nowotworów i chorób serca, ale także doda wigoru i energii. Twój jadłospis powinien być pełen potraw ubogich w tłuszcze, ale za to bogatych w warzywa i owoce, zboża, wapno i witaminę D.
Dobrze zrobić sobie badania krwi i poziomu hormonów. Potem udać się do doświadczonej dietetyczki, która zaplanuje Twój sposób odżywiania uwzględniając Twoje i wyniki i upodobania.
Joanna7

13 lip 2013, 13:47

Naprawdę dietetyczka może mi pomóc? spróbuję!dzięki!
chmurka

02 paź 2015, 15:21

Czy czas menopauzy jest zależny od czasu pierwszej miesiączki?
Aga02

05 gru 2015, 16:51

Zgadzam się że dieta w okresie przekwitania jest najważniejsza. W tym wieku spada metabolizm, dlatego ważny jest dobór odpowiednich pokarmów.
Są naturalne środki poprawiające samopoczucie w tym okresie, nie tylko hormony, ale o tym powinien poinformować lekarz lub farmaceuta.
Bardzo ważna jest dieta i ruch, moja mama zaczęła żyć aktywnie niedawno choć całe życie nie widziałam jej uprawiającej jakikolwiek sport, najpierw zaczęła nordic walking później bieganie - jej kondycja przewyższa obecnie moją :) i do tego nie bierze żadnych hormonów i czuje się bardzo dobrze. Sprawdzam tylko czy uzupełnia dietę w witaminy i minerały, żeby się wzmacniać. Poleciłam jej Harmonellę bo wpływa ma bardzo dobry skład - działa zarówno na poprawę metabolizmu, na pracę wątroby, włosy, paznokcie i ogólnie dodaje energii. Moja ciocia nazywa ją dopalaczem;), bo też stosuje tylko przy równoczesnym stosowaniu terapii hormonalnej.
carbonara

14 gru 2015, 15:19

Ja osobiście wolę asequrellę, ale najlepiej spojrzeć w skład i zobaczyć czego komu brakuje.
ODPOWIEDZ