• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Laryngologia Choroba Meniere'a

Choroba Meniere'a

Moderator: moderator

Post 06 sie 2013, 16:33

Trochę ponad tydzień temu zaczęłam się dziwnie czuć, miałam szumy w uszach i niesamowite zawroty głowy, pół dnia czułam się jakbym była pijana. Zrzuciłam to na upały, zamknęłam się w domu i chłodziłam, ale rzecz jasna nie pomogło. Wieczorem zawroty głowy przekształciły się w oczopląs, pocenie się i byłam niesamowicie blada. Zawieziono mnie na Izbę Przyjęć bo sytuacja wyglądała nieciekawie. Odsiedziałam kilka godzin, przebadano mnie wzdłuż i wszerz bo niestety objawy nie ustępowały po typowych lekach na zawroty głowy. Zostawili mnie w szpitalu na obserwację bo prawie mdlałam i nie chcieli mnie puścić do domu. Obejrzeli mnie neurolog i laryngolog, i stwierdzili po badaniach chorobę Meniera. Obecnie biorę lek o nazwie Betaserc, i póki co napady się nie powtarzają. Ale to dopiero tydzień, a co dalej? Za jakiś czas mam się zgłosić na kontrolę i zobaczą co i jak. Zastanawiam się czy da się z tego wyjść całkowicie? Czy są jakieś sposoby na ograniczenie ataków i normalne życie bez strachu że za chwilę mnie to dopadnie?

Post 02 sie 2016, 17:32

Od 2 tygodni borykam się z chorobą Menier'a. Biorę ten sam lek co poprzedniczka plus sterydy. Jest dużo lepiej,ale zawroty są nadal. Czy ktoś coś o sobie może napisać? Z doświadczenia ?

Wróć do Laryngologia