• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Off topic Różne Kocie choroby

Kocie choroby

Post 06 maja 2015, 14:37

Nasz kot od początku ma problemy żołądkowe. Zaczyna się wymiotami, przestaje jeść, nie wypróżnia się. Na początku wizyta u weta była co kilka mcy, teraz coraz częściej. Za każdym razem "zatyka" się kłakami. Dostał odkłaczacz i podaję go regularnie, ale ostatnio był u weta jakieś 3-4 tygodnie temu, od tego czasu zjadł całą tubkę pasty i nadal wymiotuje. Czy pasta tak działa? Wymiotuje głównie sierścią. Od tygodnia podaję mu tabletki hamujące odruch wymiotny polecone przez lekarkę i było ok. Głodówka 2 dni, tabletki codziennie, jeszcze po drodze lactulosum na przeczyszczenie i było ok, jadł normalnie i nie wymiotował, ale C dziś zapomniała o tabletce i zwymiotował znów zaraz po śniadaniu, ja mu dałam tabletkę, ją też zwymiotował, później dużo pił i normalnie rzyganie na odległość... Bidulek :( Wcześniejsza weterynarz sugerowała badania na białaczkę, gdyby się to powtarzało, tak pewnie zrobimy, ale macie może doświadczenia w kwestii tych kłaków? Czy niektóre koty tak po prostu mają, że nie radzą sobie z nimi? Co działać oprócz pasty? Weterynarz oczywiście, ale wolę jeszcze skonsultować z innymi.

Post 07 maja 2015, 7:25

I lekarka nie zaproponowała jeszcze badań? Jest wiele chorób, przy których koty chorują, ale trzeba zrobić badania.

Post 09 maja 2015, 15:03

Masz jednego kota czy więcej? Białaczka powoduje takie objawy a jest to choroba wirusowa, więc nie zwlekałabym z badaniami...

Post 20 maja 2015, 17:05

Jak się ma sprawa asho? Jako kociolubna istota jestm bardzo poruszona Twoją historią.

Post 22 maja 2015, 7:07

Mam nadzieję, że udało się postawić diagnozę?

Post 24 maja 2015, 8:05

Bardzo poruszył mnie Twój post, asha. Ja akurat jestem psiara, ale bardzo mnie to zawsze dotyka. Daj znać koniecznie co z koteczkiem.

Post 27 maja 2015, 7:41

Okazało się, że trzustka naszego Kocura nie produkuje amylazy czyli enzymu trawiącego tłuszcze. Dostałyśmy tabletki i jak ręką odjął. Na początku przyszłego tygodnia idziemy na badania kontrolne. Może być tak, że będzie brał te tabletki do końca życia a może być tak, że co jakiś czas. Zobaczymy :) Dziś akurat rano zwymiotował, ale po pierwsze dostał przedwczoraj pastę z odkłaczaczem a zauważyłam, że po niej bardziej wymiotuje (muszę zapytać weterynarza) a po drugie wczoraj nie dałyśmy Mu wieczorem drugiej porcji tabletki więc to pewnie nasza wina :(

Post 28 maja 2015, 17:47

Oj, to jeśli po pominięciu tabletki wymiotował to może być tak, że będzie je brał jednak do końca życia :(

Post 30 maja 2015, 11:53

Ojej ":( a w jakim wieku jest? No może być problem z nerkami, oczywiście.

Post 17 cze 2015, 15:43

Unormowało się, asha? Robiłyście kontrolne badania?

Następna

Wróć do Różne