Zespół oka suchego

aliaszka

20 lip 2014, 10:25

Witajcie. Nie wiem czy gdzieś jest taki temat, niestety nie mogłam znaleźć :( Otóż mam właśnie zespół oka suchego i przyjmuje 2 razy dziennie takie kropelki przepisane przez okulistę, które tworzą na oku film ochronny. Przyjmuję, ale w sumie nie pomagają, czasem trochę nawilżą. No i mam taki problem, że prawie cały czas oczy mnie pieką, zawsze są zaczerwienione i są bardzo widoczne naczynka krwionośne. Często mnie tak mrowią, łzawią, że muszę je do połowy przymykać. Najgorzej działa na nie słońce, wiatr i intensywne oświetlenie. Najgorsze jednak jest to, że zbiera mi się w oczach taka ropna wydzielina w kącikach, która często się przenosi na gałkę oczną i po prostu muszę to "wydziubywać" palcem, a wiadomo, że dotykanie paluchami oka nie pomaga w dolegliwościach. Już nie wiem co poradzić, ma ktoś podobnie?
Transgresja

25 sie 2014, 21:42

Ja stosuje hyabak i uważam, że jest dobry...tylko, że nigdy nie miałam zespołu oka suchego :roll:
alucha

08 gru 2017, 5:14

czym naturalnie można wspomóc wzrok? odkąd stuknęła mi 50tka mam wrażenie ze wszystko zaczyna się sypać, ciężko mi coś poczytać dłużej bo litery skaczą, cyba ta jesienna aura też ma coś do rzeczy bo męczą mnie spacery, oczy mnie bolą, nie wiem czy przez rażące nie raz słońce czy nie wiem co, chciałam dostac skierowanie do okulisty, ale rodzinny stwierdzil zeby sobie pozakraplać sol fizjologicną i tyle
Mummy

20 lut 2018, 13:36

Może witamina C? :roll: Słyszałam, że na plamkę żółtą dobrze robi.
pikor90

01 cze 2018, 8:18

Moja mama stosowala kiedyś post warzywno owocowy i stwierdziłą że ona i jej oczy po tym czują się lepiej :)
ODPOWIEDZ