• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Układ krwionośny Lekka anemia a otępienie

Lekka anemia a otępienie

Moderator: moderator

Post 10 lut 2016, 14:17

Witam! Od dawna walczę z anemią spowodowaną brakiem żelaza. Jem zdrowo - dużo warzyw, mięso. Buraczki jem średnio 3x w tygodniu. Jem sporo szpinaku. Mięso chyba codziennie. Hemoglobina i tak średnio wynosi 10,5g/dl. Jedynie przy sumiennej suplementacji żelazem ilość rośnie. Po zaprzestaniu suplementacji za chwilę ilość żelaza spada.
Mam obfite miesiączki. Być może to jest tym powodem.

Lekarz mówi, że widocznie taka moja uroda.

Był czas, że zaakceptowałam fakt że tak po prostu u mnie jest i będzie. Ale zauważyłam, że powoli moja pamięć się pogarsza. Ciężko mi się skupić. Kiedy czytam książki, oglądam filmy - nie zapamiętuję z nich dużo, a z czasem pamiętam tylko o co w nich chodziło, ogólny zarys. Kiedy ktoś wydaje mi polecenie, pamiętam tylko część z tego. Muszę pytać o wszystko kilka razy, żeby zrozumieć do końca. Mam wrażenie, że inni zawsze wiedzą co mają robić, a ja nigdy.
Mam kłopoty z mówieniem, wolno myślę. Coraz częściej zapominam podstawowych słów w czasie rozmowy. Od jakiegoś czasu czerwienię się, kiedy coś mówię w towarzystwie w którym nie czuję się zbyt pewnie.
To czego się uczę, pamiętam tylko do kolokwium, potem wiedza mi ulatuje. A będzie mi to potrzebne w przyszłości do pracy. W niedalekiej przyszłości, bo kończę w tym roku wymagające studia (farmacja).

Szybko się męczę, pomimo regularnego uprawiania sportów. Jestem senna, pomimo snu 8h.
Mam wiecznie suchą skórę. Kruszą mi się włosy.
Mam wiecznie bladą twarz, nawet latem (nie mam bardzo jasnej karnacji).
Mam niedociśnienie.

Ostatnio wpadłam na pomysł, że może mam problemy z tarczycą, ale wyniki wyszły idealne.

Tak więc czy te wszystkie objawy mogą być spowodowane wieloletnią anemią? Czy jeśli wyleczę się z niej (np. podejmę się leczenia hormonalnego, aby zmniejszyć krwawienie miesiączkowe), to czy jest szansa, że wszystko wróci do normy?

Zastanawiam się też czy to czasem nie zaburzenia psychiczne jak depresja lub schizofrenia prosta?

Wróć do Układ krwionośny