• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Układ krwionośny Niska hemoglobina. Co robić?

Niska hemoglobina. Co robić?

Moderator: moderator

Post 21 sty 2015, 19:35

Witam wszystkich. Po badaniu krwi wyszła mi hemoglobina 9,7g/dl, kiedy norma, to 13,5-17. Co robić wa takim przypadku ? Lekarka powiedziała mi, że wszystko porządku, a ja wyczytałem, że to drugi poziom anemii. Co o tym myślicie ?

Gdzieś Ty wyczytał takie normy??!! Od 12,5 przyjmują krew w centrum krwiodawstwa, więc niemożliwe, żeby norma była 13,5!!

Arletko, 12,5 to norma dla kobiet;) Panowie powinni mieć 14-18.
Nie przepisała Ci żadnych suplementów? Jakiegoś żelaza? Hemofer jest chyba na receptę, możesz pić żelazo pluszzzz i przede wszystkim dieta - wątróbka, czerwone mięso, zielone warzywa, burak...

A jak się z tym czujesz? XYZ?

Brug- Nie przepisała nic, powiedziała, że wszystko jest w normie, co strasznie mnie zdziwiło. Czy ten poziom hemoglobiny będę musiał do końca życia podnosić, czy to się ureguluje ?
zarenka- Czuje się źle, mam to od dłuższego czasu i odkąd się zaczęło, to nic mi się nie chcę, całe dnie chodzę zmęczony i męczą mnie nawet najprostsze czynności. Kiedyś nie mogłem na miejscu usiedzieć, a teraz coś takiego mi się przytrafiło.

Z anemią zazwyczaj borykają się kobiety. U nas jest o tyle gorzej, że co miesiąc ubywa nam krwi. A jednak można ten poziom wyrównać i problem nie wraca także sądzę, że u Ciebie tym bardziej.

Inq

Jak się źle czujesz, to idź do innego lekarza co Ci przepisze coś porządnego, bo dieta dietą, ale w takim przypadku moim zdaniem potrzebne jest działanie doraźne.

Oj, nie pomyślałam, że u mężczyzn to jest inaczej...

Dużo buraka, one naprawdę poprawiają wyniki. Soki pij.

To prawda, od 3 tygodni przynoszę znajomej sok z buraków (pół litra raz w tygodniu) i już mi mówiła, że Jej wyniki skoczyły.

Następna

Wróć do Układ krwionośny