• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Układ krwionośny Jakie są objawy niedoboru magnezu?

Jakie są objawy niedoboru magnezu?

Moderator: moderator

Ponieważ piję sporą ilość kawy w ciągu dnia (4-5 dziennie) w pracy ciągle mnie straszą że wypłuczę sobie z organizmu magnez. Jakie są objawy niedoboru magnezu? Ostatnio faktycznie nie czuję się najlepiej, pobolewa mnie brzuch i zdarzają mi się biegunki ale nie wiem czy łączyć jedno z drugim i czy to może być przyczyna.

Z tego co kojarzę to niedobór magnezu wiąże się głównie z nerwowością i częstymi skurczami mięśni, np. łydek podczas siedzenia w jednej pozycji lub podczas snu :) Jeśli pijesz dużo kawy to może uzupełniaj magnez suplementami diety, jest np. NeoMag dla kawoszy :)

i jeszcze coś... drgają Ci powieki? Bo to też jest objaw niedoboru :)

może być też nadciśnienie, ale jak niedobór magnezu jest spowodowany kawą to nie wiadomo co jest przyczyną ;)

jeszcze mrowienie opuszek palców do kompletu ;)

Objawy mogą wskazywać na zatrucie kofeiną

Może faktycznie przesadzam z ilością kawy, ale co robić gdy w biurze taka nuda... ;) Popijam kawę żeby nie usnąć. Spróbuję tego NeoMagu i może ograniczę się do 3 dziennie, czytałam że zielona herbata działa pobudzająco...

trzęsące się ręce, drgające powieki dekoncentracja i albo nadpobudliwość - albo senność. u mnie to drugie. I nerwowość ogólnie ;)

Zwykle drganie mięśni, czy powiek czy palców - uzupelniaj suplementami

Uparłyście się na te niedobory magnezu, ale Tytanka nie ma takich objawów! A jak wyglądają Twoje posiłki? Może za dużo kawy, za mało jedzenia i podrażniasz sobie żołądek?

Następna

Wróć do Układ krwionośny