• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Uroda Kosmetyki Kosmetyki z apteki czy z drogerii?

Kosmetyki z apteki czy z drogerii?

Jak uważacie? Warto inwestować w drogie kremy i żele czy nie różnią się one niczym od tych popularnych marek drogeryjnych? Mam problem z cerą, tzw. trądzik różowaty i do tej pory stosowałam zwykłe kremy jakie znalazłam w rossmannie, ale do cery bardzo wrażliwej. Zastanawiam się nad zainwestowaniem w jakiś krem z apteki, ale nie wiem czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto.

Miałam bardzo podobny problem.
Rozwiązała go zaufana kosmetyczka-bardzo dogłębnie zdiagnozowała moją cerę.
Teraz zaopatruję się "pół na pół" czyli cześć w drogeriach (głównie Rossmann), cześć w aptekach.
Jeżeli sama coś "wynajdę" to nie kupuję od razu - najpierw pytam kosmetyczkę.
I jak do tej pory wszystko gra ;)

Beatrycze, trudno powiedzieć bo każdemu odpowiada coś innego, ja kupuje w aptece kremy pod oczy eucerin, balsam do ciała też i oliwkę - bo brzuch niedlugo będzie wieeelgachny :D Peeling od lat Iwostin, i żel do mycia twarzy, choc ostatnio z braku kasy zaczęłam kupować w rossmanie AA dla alergików i powiem że rewelacja. Ale Ty piszesz że walczysz z choroba skóry, to chyba dermokosmetyki będą lepsze?

Te które stosuję od jakiegoś czasu (ziaja med, AA itp) są dobre ale stan mojej skóry się nie poprawia, dlatego myślę o zmianie sposobu pielęgnacji. Widziałam Iwostin w aptece ostatnio, nie wydaje się jakoś strasznie drogi ale już cała seria to poważne obciążenie dla mojego portfela. Warto?

Z iwostinu stosowałam żel do mycia i peeling - były ok ale bez wow - kremy do bani - mnie nie spasowały. Sprawdził sie Avene - ale jest jeszcze droższy...

w zależnosci od cery - choć w drogerii można kupować kosmetyki kiedy ze skórą nie ma się żadnych problemów...

Spróbuję chyba jednak popytać farmaceutki w aptece, może coś doradzą :) Nie będę oszczędzała na swojej cerze, zwłaszcza że jest jednak troszkę chora. I kupiłam olej arganowy do twarzy, czytałam że jest łagodzący więc może coś zdziała na mój TR :)

Ja stawiam na Avene - ale mam bardzo wrazliwą skórę - dla mnie bomba

Nieśmiertelne Vichy, choć ostatnio trochę eksperymentuję z Siquensem, fajne opakowania i przyciągnęły moją uwagę w aptece. Mam na razie jeden krem, i testuję :)

a ja nie cierpię vichy, mnie potwornie uczula

Następna

Wróć do Kosmetyki