• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Psychika wypalenie zawodowe

wypalenie zawodowe

Moderator: moderator

Post 16 wrz 2013, 19:48

Troche się tego obawiam, bo mam pracę ktorą lubię, na którą bardzo długo polowałam - ale ... czasami chyba narzucam sobie zbyt durze tempo - tym bardziej że mam naprawdę dużo różnych obowiazków i we wszystkim chcę byc najlepsza... Jak uniknąć wypalenia?

Post 16 wrz 2013, 21:40

Myślę, że trzeba mieć zawsze jakąś alternatywę.

Post 16 wrz 2013, 21:41

ważne, żeby mieć coś poza pracą, coś co pozwala Ci odpocząć i oderwać się myślami :)
i... kogoś;)

Post 16 wrz 2013, 22:33

równowazyc obowiązki i przyjemności?

Post 17 wrz 2013, 6:39

oj tak! Ja - pracoholiczka - potwierdzam ;)
potrzeba zdrowego dystansu, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, nie zawsze mam tyle samo czasu dla każdego pacjenta, nie każdemu mogę pomóc, nie każda Klientka łapie o co chodzi w Pilatesie, najważniejsze żeby się nie frustrować, wiedzieć ile można zrobić i pogodzić się z tym, czego nie można.
I nie żyć tylko pracą...

Post 17 wrz 2013, 14:23

nawet jeśli to była praca marzeń - kiedy nic innego poza nią nie będziesz widziała - to ją znienawidzisz - jak wszystko...

Post 17 wrz 2013, 16:53

Nawet jeśli pracujemy w zawodzie, który wiąże się z naszą pasją, i tak po jakimś czasie zacznie nas to nudzić, bo jest to coś co TRZEBA robić, a nie coś co się robi dla przyjemności. Dlatego ważne żeby po pracy móc psychicznie od tego odpocząć, robić coś co zupełnie jest z pracą niezwiązane i nie poświęcej pracy całej swojej energii. Trzeba mieć hobby żeby zachować chłonny i zdrowy umysł :)

Post 17 wrz 2013, 18:28

Wszystkie zajęcia powtarzane codziennie po jakimś czasie zaczną się nudzić...

Post 18 wrz 2013, 6:44

prawda:D
mnie już nudzi moja śniadaniowa mieszanka :P

Post 18 wrz 2013, 13:16

A co jeśli nudzi nas siedzenie w domu z dzieckiem, i czasem czujemy że jeszcze jeden taki sam dzień i zwariujemy:(?

Następna

Wróć do Psychika