• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Psychika Jak namówić mamę, żeby się przebadała?

Jak namówić mamę, żeby się przebadała?

Moderator: moderator

Moja mama prawdopodobnie ma guzek w piersi, sama go wyczuła. Nie chce jednak iść do lekarza i zrobić badania piersi, bo mówi że woli nie wiedzieć. Ręce mi opadają, boję się o nią strasznie, próbuję rozmawiać ale ona się boi diagnozy...

zapytaj co by zrobiła, gdybyś to Ty wyczuła u siebie guzek

a mówiłaś mamie wprost, że się o nią martwisz?

Poproś by jesli nie dla siebie zrobila to dla ciebie - i powiedz że z nią pójdziesz

Starsi ludzie tak mają, moja babcia mając zawał nie chciała wezwać pogotowia bo "w szpitalach się umiera" :/ Powiedz, że jeśli pójdziecie teraz póki nie ma poważnych objawów to macie szansę uratować jej życie, a jest dla Ciebie ważna i nie chcesz jej stracić.

Osoby bardzo aktywne, jak dotyka ich choroba, nie mogą się z tym pogodzić, nie chcą przyznać się do tej słabości.
Dla nich to jest życiowa porażka. Choć Twoja Mama chyba po prostu się boi? Mówiła Ci czego konkretnie się boi?

Tak, głównie boi się prawdy, powiedziała mi ostatnio że woli żyć w nieświadomości :(:(

ale porozmawiałaś z Nią? Skorzystałaś z naszych rad?

Może powiedz jej, że jeśli nie chce tego zrobić dla siebie, to niech zrobi to chociaż dla Ciebie, bo jesteś jej córką i boisz się że ją stracisz. Na mamy to działa <3

niestety nie zawsze ;/ moja ma nadciśnienie i nadwagę i pije i nic ze sobą zrobić nie chce....

Następna

Wróć do Psychika