• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Psychika Długoterminowa i nawracająca bezsenność

Długoterminowa i nawracająca bezsenność

Moderator: moderator

Witam. ;) Zdaję sobie sprawę z tego, że tematów dotyczących bezsenności jest na tym portalu całe mnóstwo, jednak żaden z nich nie odzwierciedla mojego problemu. Postaram się szybko wyjaśnić. Mam 20 lat, od 4 lat choruję na AZS (dla niedoinformowanych jest to atopowe zapalenie skóry). Niestety choroba ta wykańcza nie tylko mój organizm od zewnątrz, ale również powoduje u mnie ciągłe problemy ze snem. Rok temu cierpiałam na bezsenność przez prawie 3 miesiące. Nie szłam do lekarza, bo wiecznie sobie wmawiałam, że to przejdzie. W końcu wzięłam jakiś pierwszy lepszy lek nasenny w aptece i sprawy przybrały inny bieg, aczkolwiek na bardzo krótko. Po dwóch tygodniach organizm się przyzwyczaił i znów miałam problemy ze snem, ale już nie w takiej skali - zasypiałam jakoś koło 3 w nocy, więc to był progres, mając na uwadze, że większość nocy w ciągu tych trzech miesięcy miałam nieprzespanych wcale, lub zasypiałam o 6-7 rano, i to tylko na godzinę max dwie, bo przecież trzeba wstać do szkoły. :) Od tamtej pory mój sen się ustabilizował, mogłam normalnie spać w nocy bez większych problemów. Niestety, gdy myślałam, że jest już po wszystkim bezsenność powróciła. Nie śpię już jakieś 1,5 miesiąca... Zasypiam między 6 a 7 rano, tak jak kiedyś. Próbowałam jakiegoś leku nasennego, ale on nie pomagał. Aktualnie nie mogę się wybrać do lekarza, dlatego chciałam spytać, czy znacie jakieś SKUTECZNE leki nasenne bez recepty (prawda jest taka, że lekarz pierwszego kontaktu też przepisuje mi właśnie takie bo lekceważy moje nawracające objawy). Na prawdę potrzebuję pomocy. Nie wiem już co ze sobą robić, za tydzień zaczynam studia, więc nawet nie miałabym kiedy odsypiać. Aktualnie zasypiam o tej 7 np i budzę się jakoś przed 13. Do tego wiecznie słyszę pretensje od rodziców, że "nic nie robię tylko śpię", a jak tłumaczę, że nie mogę spać w nocy to mówią, że "jakbym nie spała w dzień, to bym mogła zasnąć w nocy". Nie da się im wytłumaczyć, że jestem już po prostu wyczerpana i zasypiam jak tylko mam taką możliwość. Do tego moja sytuacja ze skórą też z dnia na dzień się pogarsza przez brak snu... Więc proszę, pomóżcie mi znaleźć jakiś lek, który pomoże mi zasnąć chociaż tymczasowo, dopóki nie zgłoszę się do specjalisty, bo wiem, że właśnie to powinnam zrobić.

Przede wszystkim marsz do lekarza! Przyczyn bezsenności jest wiele, ale na pewno taką diagnostykę trzeba rozpocząć od oceny ogólnego stanu zdrowia, wykonanej przez lekarza rodzinnego - czyli badanie lekarskie, pomiar ciśnienia, EKG, czy inne badania okresowe. Jakiś czas temu też miałam problem z zasypianiem, zaczęłam wtedy przyjmować Doppelherz aktiv Na sen forte - to suplement będący kompozycją 4 składników z melatoniną, ułatwiających zasypianie i wspomagających zdrowy, regenerujący sen ;)

Szczerze polecam przy bezsenności Melatolin Plus - bardzo bogaty skład. Mnie pomogło!

Szczerze polecam przy bezsenności Melatolin Plus - bogaty skład i naprawdę skuteczny! Mnie pomógł. http://nplink.net/b5Kn2XWL

Wróć do Psychika