• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Psychika Bezsenność

Bezsenność

Moderator: moderator

Post 17 lip 2013, 14:22

Hejka :)
Średnio co 3 miesiące zdarzają mi się napady bezsenności. Trwają około tygodnia do dwóch, i w tym czasie po prostu nie daję rady zasnąć w nocy wcześniej niż 3 nad ranem (kładę się spać zazwyczaj około 23:00). Później jak ręką odjął wszystko ustępuje i wraca do normy, by po 2-3 miesiącach znów powrócić na kolejny tydzień. Chodzę wtedy nieprzytomna i nie nadaję się do niczego. Jak sobie radzić z taką bezsennością?

Post 17 lip 2013, 20:26

Próbowałaś picia herbatek i ziół uspokajających? Mięta, melisa, lawenda? Może aromaterapia z olejkiem lawendowym?

Post 17 lip 2013, 21:09

Może to stres? jesli tak, spróbuj aktywnosci fizycznej, to jedyny sposób by zniwelować jego skutki.

Post 18 lip 2013, 20:30

Czasem gdy mnie to dopadnie piję mleko z miodem ale z reguły po prostu czekam aż przejdzie. Prędzej czy później ze zmęczenia zasypiam, ale co się umęczę to moje... Sytuacje stresowe mam jak każdy, czasem mnie ktoś wkurzy ale bez przesady :) Na pewno nie tak regularnie, to mnie zastanawia...

Post 18 lip 2013, 20:53

Esterko a jak twoje ciśnienie?

Post 18 lip 2013, 22:44

Popieram Smoczycę, sam guru mój, Pilates, twierdził, że lepiej ćwiczyć niż kumulować w sobie toksyny gromadzące się pod wpływem stresu spowodowanego bezsennością

Post 19 lip 2013, 16:00

Może gdy pojawi się już ta bezsenność próbuj w ciągu dnia robić wszystko, żeby jak najbardziej się zmęczyć. Ćwicz, ruszaj się i nie pozwól sobie odpoczywać w ciągu dnia. Zmęczony organizm sam będzie się domagał snu bo będzie potrzebował odpocząć.

Post 19 lip 2013, 16:01

Ciśnienie mam trochę zbyt wysokie, ale tragedii nie ma.

Post 19 lip 2013, 18:13

Esterko, ile kaw w ciągu dnia wypijasz? Bo ciśnienie wysokie, może jeszcze pijesz jakieś energetyki albo kawę?

Post 21 lip 2013, 21:49

Estero a pewna jesteś że to nie ciśnienie? Skoro masz za wysokie?

Następna

Wróć do Psychika