• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Dermatologia Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry

Moderator: moderator

Post 06 lis 2013, 11:47

Witam, od kilku tygodni mam straszny problem z łupieżem i swędzącą skórą głowy. Używałam wielu szamponów przeciwłupieżowych ale bez większych efektów, nic nie dawało efektów na dłużej. Pojawiły mi się też czerwone plamy w okolicach czoła, ucha i szyi + trochę na dekolcie. Wizyta u dermatologa przyniosła mi diagnozę - łojotokowe zapalenie skóry. Przepisano mi maść przeciwgrzybiczą i tabletki Ketokonazol, ale to nie pomaga. Chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić więcej żeby pozbyć się tego cholerstwa, bo objawy są uciążliwe i skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna. Może ktoś z Was też się z tym boryka i może coś dobrego polecić?

Z tego co wiem, łojotokowe zapalenie skóry bywa mylone z atopowym zapaleniem skóry...
Może warto zmienić dermatologa? Stereo miała podobny problem i przeszła przez kilku dermatologów, nim padła dobra diagnoza.

a nie przesuszylaś czyms skóry?

Jaki charakter mają te plamy? Są tłuste czy raczej suche? Schodzi z nich skóra? Ja miałam takie na czole. Okropieństwo! Najpierw pojedyncze maleńkie plamki, na nich jakby tyciuteńkie pęcherzyki z surowicą, później zlewały się w jedno i miałam wielki plac. Najpierw po lewej stronie, później po prawej. Cholerka... czym ja to wyleczyłam?! Wiem, że robiłam okłady z mąki ziemniaczanej i jakaś maść... schodziła z tego skóra, ale nie sama, musiałam jej pomóc, zazwyczaj po prostu zostawała na ręczniku. Jeżeli to jest podobne, to wysilę zwoje i przegrzebię apteczkę :) daj znać

Ale dlaczego przeciwgrzybicze przy łojotokowym zapaleniu skóry...?

bo takie zmiany moga wywolywać grzyby

choć nie obstawiam tego zbytnio

Bardzo często wywołują je drożdżaki, stąd pewnie Ketokonazol.

o, czyli jednak ;)

Ale jeśli to jednak atopowe, to alergia

Następna

Wróć do Dermatologia