• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Dermatologia Dziwna choroba skory

Dziwna choroba skory

Moderator: moderator

Post 06 wrz 2016, 6:44

Witam serdecznie,

Potrzebuje pomocy w kwestii niezindetyfikowanej choroby skornej. Mianowicie od dziecka cierpie na dziwna dolegliwosc ktora objawia sie poprzez uporczywe swedzenie na calym ciele oprocz plecow i pojawianie sie czerwonych kropek w swedzacych miejscach (jak widac na zdjeciu) i cieplo w okolicach ogniskowych. Powod wystepowania tego swedzenia jest niewyjasniony: pojawia sie on niezaleznie od kraju, pory roku, temperatury, materialu noszonego na skorze lub jego brak (swedzi tak samo w jeansach, bawelnie lub w obszarach nieokrytych przez ubranie), wykluczalam tez diety wszystkie produkty ktore moglyby powodowac alergie (mleko, mieso, cukier, produkty maczne, alkohol ryby, orzechy, warzywa i owoce po koleu etc, przeszlam nawet przez rozne oczyszczania organizmu i kilku-dniowy reset skupiajacy sie tylko na piciu wody). Moja dieta jest generalnie bardzo zdrowa i nie ma mowy o GMO i przetwarzanych porduktach. Przetestowalam cala game produktow skorych od produktow dla dzieci, przez te przeznaczone do skory problemowej do produktow organicznych jak i ich brak, probowalam rozne srodki piorace i niepranie w zadnych srodkach. Nic nie przynioslo efektu.
Dermatolog powiedzial mi, ze to jest uczulenie na wlasny pot ale nie ma to za duzo sensu, jako, ze nie potrzebuje sie spocic, zeby swedzie sie pojawilo. Wlasciwie najdziwniejsze jest to, jest ono tak jakby bylo stale przez caly czas na moim ciele, ale "atakuje" tylko wtedy kiedy wykonuje jakis ruch (np podczas spaceru po parku, w drodze do sklepu, gdzie o spoceniu sie nie ma mowy). Jako dziecko i nastolatka ten problem pojawial sie raczej spontanicznie, jako osoba dorosla mam z tym powazny problem (mam 28 lat), jako ze swedzienie pojawia sie po 5-7minutach od wyjscia z domu i swedzi naprawde bardzo mocno dochodzi do tego ze dziesiciominutowy spacer przeradza sie w niemal pol-godzinne pieklo, w ktorym musze non-stop przystawac by usmierzyc swiad, tylko po to zeby powrocil kiedy z powrotem zaczne chodzic. To jest naprawde straszne!
Prze kilka lat z rzedu stosowalam tabletki antyhistaminowe (cetirizin) i to umierza swiad. W ten sposob moge jeszcze normalnie funkcjonowac. Ale bez tych tabletek nie jestem zrobic absolutnie nic. Nie wiem co to jest i jak sobie z trym juz radzic. Prosze o porade, a jezeli nie to jakie badania moglabym sobie zrobic zeby przynajmniej wiedziec co to jest?

Dziekuje serdecznie,
Klara
Załączniki
leg.jpg
Tak wygladaja czerwone kropki
leg.jpg (99.92 KiB) Przeglądany 1362 razy

Wróć do Dermatologia