• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Dermatologia swierzb czy azs?

swierzb czy azs?

Moderator: moderator

Post 20 lut 2016, 18:28

przyplatalo sie mi jakies swinstwo,swedza i sa czerwone dlonie od wewnatrz oraz podeszwy stop.lekarz rodzinny zapisal mi nowoscabin10% i crotamiton nic niepomoglo ponownie wzbogacilem nowoscabin benzoesanem benzylu do 25%iobjawy nieustapily,Pani doktor zapisala jacutin aleszukalem po aptekach bez skutku bo jest wycofany z produkcji i obrotu ale lekarka twierdzi ze to nieprawda,obecnie staram sie kremowac rece i stopy to przynosi ulge i biore alertec zeby choc troche sie przespac,Ponad 20 lat temu lezalem ponad 40 dni w klinice dermatologi z podobnymi objawami byla to egzema ale lekarka ani mnie nie obejrzala ani karty informacyjnej ze szpitala niemam juz sil.Przypuszczam ze moze to byc atopowe zapalenie skory AZS poza opisanymi objawam wyskakuja wypryski na karku,twarzy ,nadgarstkach,ktore na szczescie nie swedza, Moze ktos ma sposob jak sie tego pozbyc. moze to alergia na psa,roztocza itd. Nadmieniam ze jestem 12 lat po resekcji ukladu moczowego mam urostomie tzn.zamiast moczowodow i pecherza mam odprowadzenie moczu bokiem brzucha jelitami.

Post 26 lut 2016, 17:12

wlasnie wrocilem od dermatologa prywatnie ktory wykluczyl swierzb zapisal mi masc recepturowa ,odbior w poniedzialek zobacze jakie efekty jest to podobno alergia-egzema

Post 01 mar 2016, 12:57

witam drugi dzien stosowania masci recepturowej niby objawy nieco mniejsze poczkamy zobaczymy.

Post 01 mar 2016, 12:58

witam drugi dzien stosowania masci recepturowej niby objawy nieco mniejsze poczkamy zobaczymy.

Post 03 mar 2016, 10:30

Witam, bardzo prawdopodobne ze to ta choroba.lecz przykre ze nie tylko ja to mam. zgadza sie ;stres,dieta,oraz oslabiony system imunologiczny,troche wezlow chlonnych mi wycieli,biore od wielu lat leki na madcisnienie i astme a takze zycie-nerwowka, moze bys napisal co stosuje siostra zeby lagodzic objawy.

Post 05 mar 2016, 8:13

witam; A jak sobie wyobrazasz badania amerykanskie na polskiej rencie?

Post 10 mar 2016, 14:12

witam;jeszcze razzwrwacam sie do goscia"PECET"jak sobie wyobrazasz amerykanskie badania na polskiej rencie-1000zl zadarmo ich nie zrobia a za leki miesiecznie niewydam fortuny tylko troche wiecej meki a po badaniach moge dostac leki na ktore niebedzie mnie stac wykupic wiem bo chcialem kupic po pierwszej diagnozie [blednej] ,ivermektyna jedna dawka dla jednej osoby-180zl apotrzebne sa dwie i pomnoz to przez kilka osob w domu?totez jak niemasz pomyslu jak komus pomoc to przemysl co czytasz i niezawracaj gitary-dziadek

Post 06 kwie 2016, 16:11

Witam ponownie,po dwukrotnej wizycie u dermatologa-prywatnie dwom rodzajom masci robionej w/g recepty nadal objawy nieustepuja,teraz trzecia wizyta u dermatologa zozu i nastepna masc?czy pomoze watpie najlepsze rezultaty uzyskiwalem domowymi sposobami ale lekarz je neguje ale coz tonacy chwyta sie brzytwy.

Post 12 kwie 2016, 7:57

Wiem ze zle zabrzmi ale musisz znalesc dermatologa z polecenia. Takiego ktory ma duzo dobrych opinii przede wszystkim taki co sie zna na chorobach. U mniej w miejscowosci tez jest dermatolog i nawet przyjmuje prywatnie i na nfz ale co z tego jak sie nie zna. Juz wole jechac kilkanascie km a wiedziec ze mi pomoze. Moze poszukaj na portalu znajdzlekarza-to dobre rozwiazanie. Wazne aby tego nie zostawic bo choroba bedzie sie rozwijac

Post 29 cze 2016, 14:24

Kluczem w leczeniu AZS jest po pierwsze wyeliminowanie czynnika, który je wywołuje, a po drugie - znalezienie odpowiedniej serii kosmetyków do pielęgnacji skóry. W aptekach jest ich sporo, ale według wielu osób najskuteczniejsze i najbardziej przystępne cenowo (przez internet w Melissie kosztuje około 20-30 zł) jest seria Emolium. Choć są też tacy, którzy wolą Oilatum. Trzeba dobrać metodą prób i błędów, w niektórych aptekach można dostać darmowe próbki i zobaczyć, który pasuje najbardziej.

Następna

Wróć do Dermatologia