• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Dermatologia blizny po trądziku

blizny po trądziku

Moderator: moderator

Post 24 lut 2015, 19:44

Mam kłopot z trądzikiem, ale jakby tego było mało w momencie kiedy już pryszcz znika pojawia się po nim okropna blizna. Najpierw jest to czerwona plama a gdy jest zimno, tak jak teraz z racji pory roku, to plama z czerwonej robi się fioletowa i wygląda to tragicznie. Chciałam zapytać czy ktoś z Was zna jakiś skuteczny środek (domowy sposób, apteczny preparat czy jakiś cudowny środek z drogerii) który jest skuteczny na takie kłopoty ze skórą na twarzy? Najlepiej gdyby to był preparat którego można używać już wtedy gdy pryszcz się pojawi aby zapobiec powstaniu blizny jak również taki który pomoże mi zlikwidować już istniejące blizny. Jedyny warunek to taki aby dało się go zastosować samemu w domu poważ nie mam czasu a przede wszystkim kasy na drogie zabiegi kosmetyczne. Czekam na porady :)

Post 26 lut 2015, 7:36

A jak zrobi się to już fioletowe to co później? Bo bliznę od przebarwienia należy rozróżnić.

Post 26 lut 2015, 19:21

no w zasadzie to później nic, np. jak przebywam w nagrzanym pomieszczeniu i jest mi bardzo ciepło to robią mi się takie czerwone te plamki a w momencie kiedy jest mi zimno znów wracają do koloru fioletowego. Nie wiem jaka jest różnica między blizną a przebarwieniem :( może ktoś życzliwy wytłumaczy? chciałabym się pozbyć tych plam czymkolwiek one są

Post 27 lut 2015, 10:45

blizna zostaje, to ślad jak normalnie po strupie a przebarwienie z czasem znika, niestety nie podpowiem jak sobie z tym poradzić.

Post 03 mar 2015, 8:50

wygląda na to że będą to przebarwienia, proszę niech ktoś pomoże się ich pozbyć, strasznie mnie irytują :x

Post 05 mar 2015, 9:00

Cytryna i aloes usuwają przebarwienia, rumianek łagodzi. Możesz przemywać twarz cytryną z rumiankiem np.

Post 13 mar 2015, 19:07

dzięki, właśnie ostatnio wcieram w skórę sok z aloesu, poza efektem delikatnej skóry nie zauważyłam rozjaśnienia przebarwień ale to może dlatego że za krótko stosuję, będę czekać na efekty :D

Post 13 mar 2015, 20:49

Zawsze coś ;) Ale jeżeli w ogóle jakiś efekt odbarwiający będzie to raczej po dłuższym czasie...

Post 17 mar 2015, 11:13

Polecam acne derm. Trochę to trwa, ale znajoma pięknie wyrównała sobie koloryt skóry używając te maści.

Post 18 mar 2015, 16:20

Jak sprawdzone, to ja biorę :)

Następna

Wróć do Dermatologia