• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Dermatologia Trądzik

Trądzik

Moderator: moderator

Post 06 lip 2015, 6:15

O czym Wy tu w ogóle prawicie? :?

Post 09 lip 2015, 14:33

Czy to prawda, że trądzik w konkretnych miejscach ciała może świadczyć o konkretnych problemach?

Post 12 lip 2015, 17:50

Podobno tak. Czy chodzi Ci o jakieś konkretne rejony?

Post 21 lip 2015, 7:41

Ja wiem ytlko, że jak pojawia się na linii żuchwy i szyi to może świadczyć o problemach z prolaktyną.

Post 29 lip 2015, 8:56

Naprawdę to ma tkie przełożenie, czy to jakieś zabobony?

Post 06 sie 2015, 6:50

Moja znajoma miała problemy z prolaktyną i też Ją tak wysypało właśnie na linii brody. Ale to bardzo. Jak wyrównała, wszystko się unormowało.

Post 16 sie 2015, 18:24

Hormony to nie zabobony ;)

Post 10 cze 2016, 19:44

kilkanaście lat męczyłam się z trądzikiem, miesiącami przyjmowałam antybiotyki (nie muszę chyba mówić jaki miało to wpływ na organizm), nie za wiele to pomogło. Teraz zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne, w końcu mam trochę oddechu :) chyba trafiłam na jakieś dobre, bo oprócz kilku plamień na początku nic się nie dzieje :)

Post 08 lip 2016, 11:03

Jeśli masz tak poważny problem to dziwię się, że do tej pory nie zgłosiłaś się do dermatologa, który podjąłby leczenie. Na samym początku pewnie byłoby to leczenie retinoidami, natomiast w cięższych przypadkach i takich, na które inne leczenie nie pomaga to lekarz może zastosować leczenie izotretynoiną. Jest to dosyć ciężkie leczenie i trzeba regularnie robić badania krwi i przyjmować tabletki antykoncepcyjne, nawet jeżeli nie uprawiasz seksu.

Post 22 wrz 2016, 9:26

A co byście doradzili na trądzik u 13 latki? Boje się ze córka zupełnie się załamie jak się tego szybko nie pozbędzie:(

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dermatologia