• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Dermatologia Trądzik

Trądzik

Moderator: moderator

Post 20 lip 2013, 22:08

Mam okropny trądzik, wstydzę się swojej twarzy i nie wiem już co robić. Bardzo dbam o cerę, mam już 24 lata a twarz nadal cała w pryszczach. Co stosować?

Post 20 lip 2013, 22:13

Przejdź sie do dermatologa. Przepisze Ci antyiotyk i maści. Jeśli chodzi o pielegnację - myj twarz żelem do cery atopowej, Używaj normalizującego toniku co do kremow - najpierw dermatolog.

Post 21 lip 2013, 7:43

jak stałam kiedyś w kolejce na RTG, siedział pewien młody człowiek o baardzo trądzikowej cerze, pewna starsza Pani poleciła maseczkę ze świeżych drożdży... Nie stosowałam osobiście, ale sposoby babć są często niezawodne :)

Post 21 lip 2013, 10:52

Kosmetyki i pielęgnacja sprawdzają się w łagodzeniu optymalnych objawów - jak ma się tłustą cerę i wyskakują sobie sporadycznie krostki. ale w wypadku nasilonych zmian zwykle konieczne jest leczenie. Trądzik to choroba skóry, nie pomogą żadne cuda, nawet te z babcinej apteczki. Do lekarza, i to predko, bo zostana Ci blizny a problem się nasili...

Post 21 lip 2013, 10:54

Oj, to niestety prawda... najgorsze że nie zawsze to co przepisują lekarze natychmiast przynosi efekt. Zapytaj jeszcze dermatologa o kosmetyki na co dzień, i czy zaleca ci jakieś kosmetyczne zabiegi? Ale pamietaj że bez leczenia one ci nieiwele dadzą

Post 21 lip 2013, 14:03

Próbowałeś Benzacne?

Post 21 lip 2013, 17:11

Agusiu przy tak nasilonych zmianach naprawde lepiej o coś na tzw receptę - chyba że dermatolog jest... no nie wiem weterynarzem? bo prawę mówiąc takie można czasem odnieść wrażenie udając się do specjalistów :lol:

Post 21 lip 2013, 17:54

Ja coś brałam przez 4 miesiące, po czym miesiąc po kuracji wszystko wróciło. Szkoda wątroby!

Post 21 lip 2013, 18:57

mika - a co brałaś? żebym wiedział czego się wystrzegać.
Drożdży chyba spróbuję... naprawdę jestem już w stanie uwierzyć w cuda ;)

Post 21 lip 2013, 21:35

Mika i dalej sie z tym meczysz? a poziomy hormonów jak tam?

Następna

Wróć do Dermatologia