• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Seks i sprawy intymne Związki Jak dzielicie się wydatkami?

Jak dzielicie się wydatkami?

Post 26 wrz 2013, 7:26

Za około 2-3 tygodnie mnie i mojego faceta prawdopodobnie czeka przeprowadzka. Do tej pory finansowo było różnie, czasem u mnie lepiej czasem u niego ale jakoś dawaliśmy sobie radę i wzajemnie się wspieraliśmy pod tym względem. Nie jesteśmy jeszcze narzeczeństwem nawet, ale uznaliśmy że po przeprowadzce będzie trzeba zmienić coś w naszym systemie gospodarowania finansami ;) wymyśliliśmy, że założymy sobie wspólne konto, na które będziemy wpłacać jakąś określoną kwotę (każde taką samą) i z niej będziemy robili zakupy potrzebne do domu (i żywność, i chemia, i jakieś duperele do domu). Jeśli coś zostanie pod koniec miesiąca, to oczywiście będzie traktowane jako oszczędność i zostawiane w spokoju. Nie wiem czy taki system się sprawdzi, jak sądzicie? Jak jest u Was? Macie jakiś podział, czy idziecie na żywioł?

myślimy dokładnie o tym samym, tylko bez zakładania konta;)
Wsio co potrzebne do domu (chemia, jedzenie), wspólne wyjścia (kino, bilard etc) będzie szło ze wspólnego portfela. Każda osobno będzie sobie kupować oczywiście dezodoranty iii... chyba tylko to mamy osobne ;P
A co zostanie - zbieramy na tv ;)

będziecie sie dzielis po równo? czyli co, jak stracisz pracę to będziesz się zadłuzac u niego? trochę przeginka, chyba że nie lpanujecie długo byc razem

W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam, u nas on płaci rachunki a ja robię zakupy i jakoś tak w miarę sprawiedliwie to wychodzi, choć przy dziecku i w małżeństwie jest już trochę inaczej, pieniądze wszystkie są wspólne i nie ma czegoś takiego że ja wydałam więcej więc mi oddajesz...

u nas póki co jest samowolka, nie uzgodniliśmy tego jeszcze i liczymy sobie ile przez ten cały miesiąc wydaliśmy, później będziemy myśleć co dalej.

Ja póki co wyczyściłam sobie konto. Boję się, jak to będzie z pracą C, wiedząc z doświadczenia. Niemniej jednak muszę być dobrej myśli. Póki co chcemy mniej więcej po równo, ponieważ obie chcemy się dokształcać a na to potrzeba pieniędzy i każda z nas odkłada na swoje kursy.

dla mnie takie oficjlne podzialy sa chore odrobnkę

Wpłacać będziemy na konto kwotę proporcjonalną do naszych zarobków, albo tyle na ile nas w danym miesiącu stać :) Sądzę, że będzie to dość elastyczne.

Dlaczego chore?

Post 01 paź 2013, 21:41

Wy macie asha trochę łatwiej, nie musicie odkładać na ślub i wesele, u nas przy wspólnym mieszkaniu jeszcze dochodziło wydanie pieniędzy na weselicho, a to nie są tanie rzeczy :)

Następna

Wróć do Związki