• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Ciąża i dziecko Choroby dzieci pielęgnacja niemowląt

pielęgnacja niemowląt

Post 16 lip 2013, 21:21

Witajcie,

temat nie pasował mi do żadnego działu o dzieciach, ale ten wydał się najbardziej odpowiedni.
Co sądzicie o mokrych chusteczkach do wycierania pupki? Słyszałam, że nie można ich stosować zbyt często.
I jak dbacie o pupki, żeby zapobiegać odparzeniom?

Post 16 lip 2013, 22:46

Pierwsze słyszę... ja uzywam ich od początku do tej pory - pociecha ma obecnie 4 latka - oczywiście nie wycieram jej pupy - ale mamy na podwórku do buźki czy rączek. nie mieliśmy problemów z odparzeniami. Odparzenia biorą się z pieluch, z ciepła itp. Chociaż na pewno dobrze dzieciątko przemywać wodą i mydełkiem jeśli ma bardzo wrażliwą skórę.

Post 17 lip 2013, 20:39

Ja też pierwsze słyszę. Moje dwie przyjaciółki mają małe dzieci (ja jeszcze niestety nie) i od narodzin wycierają pupy pociechom właśnie takimi chusteczkami i zero problemów. Wystarczy przetestować kilka różnych firm i wybrać takie które nam najbardziej odpowiadają :)

Post 17 lip 2013, 20:49

Tylko co z takim maluchem, jak są upały? Kłaść ją bez pieluchy?

Post 17 lip 2013, 21:04

Hey, co do chusteczek - pierwsze słyszę. Ja mojego kładę bez kilka razy w ciągu dnia. Jaki jest szczęsliwyyyy :D

Post 17 lip 2013, 22:11

Wietrzyć trzeba pupcie w upały, kupcie sobie maty z folii, na to pieluszke z flanelki i maluch bedzie zachwycony.

Post 18 lip 2013, 6:09

Pewnie, są też takie specjalne gotowe podkłady z folią z jednej strony i mięciutki z drugiej, pupki sobie nie obetrze i będzie masa szczęścia :)

Post 18 lip 2013, 13:24

Przedawkowanie witaminy C sprzyja odparzeniom

Post 18 lip 2013, 15:15

u. asha - a to dlaczego służy odparzeniom? Dziś młody leżał bez pieluchy, zasiusiał podkład, ale był mniej marudny :)

Post 20 lip 2013, 22:02

ponieważ nadmiar witaminy C wydalany jest z moczem a wit C jest kwaśna, piecze i pupka jest czerwona

Następna

Wróć do Choroby dzieci