• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Uroda Paznokcie (patologiczna) łamliwość paznokci

(patologiczna) łamliwość paznokci

Oczywisty, wszystkim znany problem, ale czy istnieje jakiś dobry sposób na łamliwość paznokci? Moje ostatnio przechodzą już wszelkie pojęcie i muszę tylko je ścinać, bo kiedy są choć trochę dłuższe od razu się łamią :(

Podobno skrzyp, ale moja kumpela miała ten problem i nie pomogło ani na włosy ani na paznokcie. Po jakimś czasie, kiedy trzymała bardzo krótkie paznokcie, dopiero się wzmocniły.

To może wydać się dziwne, ale posiekany czosnek dobrze działa. Wsmaruj w paznokcie, zostaw na parę minut a później nałóż coś tłustego. Działa. Odżywia.

Gdyby jednak natura okazała się za słaba bardzo dobre są lakiery utwardzające paznokcie, takie, które nakłada się warstwowo i nie zmywa, tj. nakładamy jedną warstwę, czekamy dzień, na nią drugą, później trzecią itd. I galaretka, wpierdzielać galaretkę, żelatyna na włosy i paznokcie super :D :D

To ja najpierw spróbuję ten czosnek, ale czy potem nie śmierdzą dłonie przez długi czas? A galaretkę to mogę w każdej ilości :D

i łykaj skrzyp z dodatkami, możesz popijać też herbatkę ze skrzypu :)

Zamiast czosnku (lub oprócz) polecam olejek rycynowy :)

Polecam odżywki Sally Hansen, są warte swojej ceny. Proszę je traktować jako uzupełnienie kuracji, bo podstawą zawsze musi być zróżnicowana dieta bogata w składniki odżywcze (na paznokcie i włosy świetne są orzechy).

krzem, wapń - zresztą skrzyp zawiera zwz wapnia, dlatego jest tak polecany, może byc to niedobór wit A, poza tym paznokcie lubią natłuszczanie, nie przepadają za wilgocią, suchym powietrzem, a przede wszystkim detergentami. Spróbuj regenerum, podobno świetne

Czosnek okazał się za bardzo ... intensywny, tak to nazwijmy :P (ale galaretka pyszna, nawet jeśli nie działa na paznokcie :lol: ) poszłam jednak w wygodę i kupiłam dziś regenerum, zobaczymy co to za wynalazek ;)

Następna

Wróć do Paznokcie