• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Uroda Paznokcie Przebarwienia na paznokciach

Przebarwienia na paznokciach

Post 19 lip 2013, 13:26

Witam! Mam pytanie: co może oznaczać zabarwienie paznokci w odcieniu koloru pomarańczowego?
Słyszałam, że ma na to wpływ brak witamin i częste malowanie ich lakierami.
Tylko że ja prawie w ogóle nie używam lakieru do paznokci. Ostatni raz, kiedy pomalowałam paznokcie, to było 3 tygodnie temu (jak szłam na wesele). Po zmyciu lakieru trochę się zdziwiłam bo były strasznie pomarańczowe i nie znam sposobu jak to zatuszować.

Zmywacz do paznokci zawiera pewne składniki, które powodują zżółknięcie płytki paznokcia.
Nie jest to duży problem, ponieważ zabarwienie znika po jakimś czasie.
Jeśli jednak utrzymuje się zbyt długo to możesz zmieszać sok z cytryny, oliwę z oliwek oraz sodę oczyszczoną i trzymać w tym paznokcie przez 15 minut.
Mi pomogło-może i Tobie pomoże:)

Weź też delikatną polerkę lub stary pilniczek i spiłuj wierzchnią warstwę paznokcia (tę która ma zmieniony kolor). Lepsze to, niż żółte paznokcie jak u palacza:)

Żółte to nie tylko papierosy, ale możliwa infekcja albo nawet żółtaczka. O pomarańczowych nic mi nie wiadomo..

pomarańczowe hm... przy zaawansowanych grzybicach paznokcie zmieniaja kolor w tym kierunku - ale wiedzialabyś na pewno że ja masz

O, nie widziałam tego tematu, jak zakładałam swój. Spróbuję tego piłowania.

Ale zdecydowanie lepiej polerka niż nawet taki stary pilniczek.

A może być tak, że grzybica objawia się tylko i wyłącznie kolorem paznokci? Nie widać nic na skórkach?

Tak.

Post 03 maja 2014, 21:33

Tak, jak najbardziej. Ja tak miałam.

Wróć do Paznokcie