• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Uroda Skóra sposób na blizny

sposób na blizny

Post 22 lip 2013, 10:39

Mój rudy morderca potrafi mnie porządnie podrapać, poza tym ja jestem kaleką i często a to się zatnę a to poparzę a wszystko goi się fatalnie. Pierwsze pytanie - co ja blizny, drugie - może czegoś mi brakuje w krwi?

Post 23 lip 2013, 21:44

W momencie powstania rany powinnaś zadbać o to, żeby rana została odkażona i posmarować ją preparatem ułatwiającym gojenie. Możesz stosować też plasterki, których zadaniem jest zbliżenie brzegów rany do siebie. Zadbaj o to, żeby w diecie nie zabrakło witamin A i E, bo one odpowiadają za stan naszej skóry, i witaminy K bo ona dba o krzepliwość krwi.

Post 27 paź 2014, 7:30

A czy witaminy A i E trzeba przyjmować z czymś specjalnym, żeby się wchłaniały?

Post 27 paź 2014, 18:16

Rany nie są głębokie, ale... chyba nigdy ich nie dezynfekuję :oops:

Post 28 paź 2014, 7:00

Przecież koty grzebią w kuwetach! ;/

Post 20 gru 2014, 18:55

uch ;/

Post 24 gru 2014, 14:58

Dla blizn najważniejsze jest dobre ukrwienie skóry, także polecam saunę :)

Post 05 wrz 2016, 20:12

Jasne, że da się zniwelować. Ja swoje potrądzikowe z twarzy usunęłam laserem frakcyjnym. Długo się męczyłam, zakrywałam fluidem itd. Aż w końcu uzbierałam kaskę i poddałam się serii naświetleń. Efekt rewelacyjny. Zabieg sam w sobie mało przyjemny, trochę brzydko pachnie, skóra kilka dni po zabiegu jest naciągnięta i się łuszczy ale później rewelka. Wykonywałam w Klinice La Perla w Waw. Z tego co wiem, mają tam też kilka innych laserów więc może okazać się, że na Wasze blizny trzeba by użyć innego. Należałoby iść na konsultację i podpytać. W każdym razie ja gorąco polecam.

Wróć do Skóra