• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Uroda Włosy Bolesne krostki po depilacji woskiem

Bolesne krostki po depilacji woskiem

Znacie jakiś dobry sposób na usunięcie niechcianego owłosienia , tzw. wąsika? Po każdej depilacji woskiem przez tydzień mam na twarzy szczypiące, białe krostki, ich wyciskanie nic nie daje. Kosmetyczka powiedziała że to jakieś bakterie które się dostają do mieszków włosowych. Muszę usuwać wąsik bo mam dość ciemne i grube włoski ale już sama nie wiem co gorsze, włosy czy te krosty...

ostatnio po depilacji wąsika zmylam oliwkę i nałożyłam sudocrem 0 nie mialam żadnego pryszcza a dotad często mi się zdarzały.

A dezynfekujesz jakoś skórę po depilacji? Kosmetyczka mówiła że to bakterie i trzeba posmarować jakimś dezynfekującym kremem czy żelem żeby je trochę wytępić. Boję się że taki gęsty krem tylko pogorszy sprawę.

są takie leciutkie kremy w żelu do dezynfekcji:) używałam ich pod pachy w upały ;) kupowałam w rossmanie, nie pamiętam nazwy

Sudokrem się fajnie sprawdza bo lagodzi podraznienia i dziala dezynfekująco. nie ma obawy że coć po tym wylezie mimo konsystencji

ile kosztuje sudocrem? i czym się różni od sudomaxu, bo taki mi poleciła ostatnio Pani magister w aptece, ale nie kupiłam bo nie wiedziałam czy to to samo...

sudomax ma najprawdopodobniej bardziej skoncentrowany sklad, generalnie i to i to jest ok

sudomax i sudocrem to to samo, ale sudomax (teraz flodomax) jest tańszym odpowiednikiem.

Niestety też mam taki problem, i z tego co się dowiadywałam to nie za bardzo można cokolwiek z tym zrobić. Żele dezynfekujące ani preparaty odkażające nie usuwają problemu całkowicie, jedynie trochę ograniczają ale za to bardzo podrażniają skórę po depilacji. Krostki te są spowodowane gronkowcem, który jest obecny na skórze każdego człowieka, i jeśli wywoskujemy włoski w tak delikatnym miejscu to bakterie dostają się do mieszków włosowych i sieją spustoszenie

gronknowce są na skórze cały czas? o kurde...

Następna

Wróć do Włosy