• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Uroda Włosy ochrona włosów przed chlorem

ochrona włosów przed chlorem

Post 24 lip 2013, 10:08

hej :)

chodzę często na basen, mam grube, kręcone i dość niesforne, suche włosy, jak o nie zadbać, żeby jak najlepiej odżywić je i zabezpieczyć przed wysuszającym działaniem chloru?

Przede wszystkim zawsze miej na głowie czepek :) Przed jego założeniem wetrzyj w końcówki włosów olej, może być polecany już tu na forum olej kokosowy (jest naprawdę tani i łatwo go spłukać z włosów, nie powinnaś mieć z nim problemów) a po pływaniu dokładnie umyj włosy żeby cały chlor z nich wypłukać. Koniecznie użyj odżywki na koniec! Może to dużo zachodu ale przynajmniej włosy będą długo w dobrej kondycji i nie przesuszą się :)

polecam też preparaty z jedwabiem :) podobnie jak napisała Agusia - wcierasz i zostawiasz na włosach.
W sklepach buteleczka kosztuje niecałe 10zł a jest baaardzo wydajny. To zresztą chyba też olej ;P

kiedyś używałam odżywki z jedwabiem i była średnio skuteczna, spróbuję oleju

poolka - najlepszy jest czysty, płynny jedwab :) jest tłusty i dobrze trzyma się na włosach. Nie zalecany do cienkich i tłustych

kupiłam sobie jedwab i dziś zaaplikowałam, kiedyś u fryzjerki siedziałam z jakimiś ampułkami na głowie a Ona założyła mi taki parujący hełm, dziś weszłam z tym jedwabiem do sauny - efekt znacznie lepszy i prawie jak aromaterapia ;D

A macie jakąś taką terapię doraźną? Bo nie widzę wielkiej poprawy mimo odżywek i olejków;/

Tak jak było pisane wcześniej - do sauny z odżywką.

Nie widziałam tego wcześniej. Może w innym temacie? Wypróbuję, dzięki :)

A próbowałaś wcierać ciepły olej rycynowy?

Następna

Wróć do Włosy