• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Zdrowy styl życia Odchudzanie Czemu przed miesiączką przybieram na wadze?

Czemu przed miesiączką przybieram na wadze?

Nie odchudzam się jakoś obsesyjnie, ale w miarę regularnie się ważę i kontroluję cyferki na wadze :) Zauważyłam, że na kilka dni przed okresem moja waga rośnie o 2, nawet 3 kilogramy :/ Nie jem więcej wtedy, to się dzieje samoistnie. Mam wtedy trudności nawet z dopięciem ukochanych dżinsów, czuję się spuchnięta i wielka! Czemu tak się dzieje? Czy inne kobiety też tak mają?

Pewnie, że tak;D
gromadzimy wodę, pojawiają się wzdęcia - ja na przykład na kilka dni przed w ogóle się nie wypróżniam a pierwszego/drugiego dnia totalnie mnie czyści no i sikam jak głupia ;)
Po menstruacji waga wraca do normy?:)

Po miesiączce jest normalnie, tylko kilka dni przed jest dramat. No i w trakcie, gdy jestem spuchnięta już cała, od stóp do głów.

Znaczy nie zrobisz z tym nic. Organizm sam już sobie wszystko reguluje. Chociaż możesz spróbować odstawić sól na czas okołomenstruacyjny, żeby dodatkowo nie zatrzymywać wody w organizmie.

Taki już nasz urok :) Jeśli Cię to pocieszy, to znakomita większość z nas tak ma i już :)

Lepiej waż się po niż przed - odchudzanie cud ! ;D

ALe czy picie większej ilości wody nie powoduje, że więcej jej też zatrzymamy?

to zależy od organizmu, ale u zdrowej osoby absolutnie nie. Zależy też jak ją pijesz, bo picie pół litra na raz niewiele da - wysikasz i już ;) trzeba małymi porcjami.

Czyli po szklance np? Ja też tyję przed miesiączką, ważę 1-2 kg więcej i widzę po spodniach że jestem napuchnięta...

E, chyba jeszcze mniejsze ilości. Najlepiej mieć butelkę pod ręką i po kilka łyczków

Następna

Wróć do Odchudzanie