• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Zdrowy styl życia Diety DETOX sokami?

DETOX sokami?

Post 31 sty 2016, 20:41

Jakbyś przestała to byś zauważyła ;P

Post 08 lis 2016, 10:23

Taki detox to całkiem fajna sprawa. Staram się raz na jakiś czas (na 2-3 dni) przejść na taką oczyszczającą dietę sokową. Ważny jest dobór odpowiednich składników, w tym celu lepiej postawić na większą ilość warzyw, niż owoców (ze względu na ilość cukru zawartego w owocach). Ja swoje koktajle i soki robię zazwyczaj na bazie szpinaku, jarmużu. Żeby były bardziej słodkie dorzucam jabłko lub kawałek pomarańczy.

Post 21 lis 2016, 9:48

No tak, masz racje z tym cukrem w owocach. Też wolę soki, w których przeważają warzywa :D Jak na razie używam sokowirówki, ale czuję, że to nie jest to… myślę nad zakupem dobrego blendera albo wyciskarki.

Post 22 lis 2016, 14:01

Ja korzystam z wyciskarki Kuvingsa. Kupiłam na prowicie. Ma wiele ciekawych opcji i jest bardzo łatwa w obsłudze. Najczęściej wrzucam po prostu obrane marchewki lub liście szpinaku i wszystko robi się samo. Wszystkie wartości odżywcze są zachowane, sok jest pyszny – same plusy :D

Post 25 lis 2016, 11:36

Dzięki, może wypróbuję. Musze zrobić małe rozeznanie :D

Post 13 sty 2017, 12:47

Detox to może zbyt duże słowo, ale regularnie pijam sok z czarnej porzeczki oraz herbatę z czystka, oba mają właściwości antyoksydacyjne i ich regularne stosowanie wspomaga organizm w walce z zanieczyszczeniami, które nawet przy zdrowej diecie się gdzieś tam odkładają. Przy obecnym faszerowaniu produktów spożywczych chemią myślę, że to jeszcze ważniejsze. Unikałbym przy tym soków z dużą zawartością cukru, takie niestety przeważają a mogą wyrządzić więcej szkód niż dobrego. Mimo że na etykiecie reklamowane są jako coś zdrowego.

Poprzednia

Wróć do Diety