Poczucie własnej wartości

Moderator: moderator

NiktWazny

04 wrz 2013, 16:07

Witajcie. Mam na imię Grzesiek, i skończyłem w tym roku 24 lata. Odkąd pamiętam moi rodzice pili, bardzo dużo. Awantury w domu były na porządku dziennym, libacje i imprezy także. W zasadzie jedno wiąże się z drugim, bo awantury odbywały się w trakcie tych libacji z okoliczną żulernią. W tym wszystkim byłem ja. Nie uczyłem się dobrze bo i warunków nie było, ale zawsze miałem silne postanowienie że nie będę tacy jak rodzice i ułożę sobie jakoś życie. Niestety rodzice zawsze uważali, że jestem w domu zbędnym meblem, poniżali mnie i bili, zawsze słyszałem że jestem bezwartościowy i nie ma ze mnie żadnego pożytku. Teraz niestety odbija się to na mojej psychice, jestem bardzo wrażliwy na krytykę, zauważyłem że w pracy często załamuję się gdy ktoś powie mi że coś zrobiłem źle. Nie mam silnej osobowości i nie potrafię się postawić. Byłem w jednym związku ale zostałem zdradzony i to też dość mocno mnie podłamało, czuję się po prostu bezwartościową osobą. Jak mogę sobie pomóc, jak powinienem się zachowywać żeby ludzie widzieli we mnie silnego faceta a nie popychadło?
Kostka

04 wrz 2013, 19:02

oj... to nie temat który przerobimy jednym postem, przed toba długi okres pracy nad sobą... ale chcesz zmiany prawda? Chłopaku?
poolka

05 wrz 2013, 6:30

szczerze... myślę, że rozmowy na forum niewiele Ci pomogą.
Poszukaj w internecie jakiegoś centrum, gdzie można odbyć terapię.
Agusia85

05 wrz 2013, 12:19

Napisałeś gdzieś o tym, znaczy czujesz potrzebę zmian. To super. Możemy Cię tu nakierować na odpowiedni tor, ale potrzebna Ci będzie terapia u psychologa tak jak dziewczyny pisały, psycholog pomoże Ci uwierzyć w siebie i nauczy Cię jak tą właściwą drogą podążać. Zgłosisz się do lekarza, dla swojego własnego dobra, i dla lepszego życia w przyszłości?
Kostka

05 wrz 2013, 15:12

tylko nie idź do pierwszego lepszego... poszukaj na necie kogoś kto ma dobre rekomendacje, albo zrób to w inny sposób
nww

05 wrz 2013, 17:13

Ja też tak byłam poniżana w dzieciństwie, ale rodzice nie pili, po prostu nie byłam zbyt zdolna a oni chcieli wychować lekarza czy prawnika. Ciągle mi wmawiali że jestem nieukiem i że do niczego się nie nadaję, jestem bezwartościowa. Gdy poznałam męża byłam zahukana i zdołowana, skończyłam jakieś tam studia na prywatnej uczelni ale to nie było to o czym marzyli rodzice. Dla nich do tej pory jestem kimś gorszym niż brat - wykładowca na jednej z warszawskich uczelni. Dopiero dzięki temu że poznałam cudnego człowieka który pokazał mi ile jestem warta odzyskałam pewność siebie i poczułam moc jakiej oni mi nie potrafili dać. Mam dzięki temu swój salon kosmetyczny (założyłam go sama, nikt mi nie pomagał, po prostu mąż sprawił że uwierzyłam w swoje możliwości i namówił mnie na kursy i szkolenia) i też sobie radzę świetnie finansowo, choć oni spisali mnie już na straty. Niechętnie ich odwiedzam, w zasadzie tylko po to żeby moje dziecko znało dziadków i widziało ich parę razy w roku, ale nigdy nie zapomnę tego co zrobili z moją psychiką :/
Kostka

05 wrz 2013, 19:58

NNW miałam bardzo podobne doswiadczenia do Twoich, choć u nas w domu zdarzało się że ojciec wpadł w szał... ale nie o tym mialo być. Fajnie że pojawiaja się wowczas ludzie, którzy buduja wiarę w nas samych ale prawdziwym sukcesem jest samemu ja odnaleźć i powiedzieć zlym wspomnieniem stanowcze NIE.
Awatar użytkownika
Prześwit

06 wrz 2013, 6:28

o, teraz już wiem, że masz własny salon.
Podziwiam Cię za siłę! :)
Agusia85

06 wrz 2013, 13:53

Ale NWW to kobieta, a zazwyczaj kobiety wymagają właśnie od faceta żeby był silny i żeby był oparciem. Taki jest stereotyp i domyślam się, że każdy mężczyzna chce do niego pasować. Rozumiem więc, czemu autor wątku (bo nie chcę używać jego nicka) chce się zmienić zanim kogoś pozna.
Kostka

06 wrz 2013, 17:08

może nie ma tyle siły?...
ODPOWIEDZ