Skręcenie i naderwaanie stawu ramiennego

Moderator: moderator

c4s3y

28 wrz 2015, 18:39

Witam Serdecznie

W dniu wczorajszym uległem wypadkowi podczas gry w piłkę nożną, zostałem z dużą siłą kopnięty przez innego zawodnika w okolice barku. Po powrocie z niefortunnego meczu udałem się na Izbę Przyjęć, po wykonaniu wszystkich badań lekarz stwierdził u mnie: S43.4 - Skręcenie i naderwanie stawu ramiennego.

Kliniczny opis: Bark o nieco poszerzonych obrysach palpacyjnie bolesny w rzucie AC, kończyna w ustawieniu przymusowym: przywiedzeniu w stawie ramiennym. Bólowe ograniczenie ruchomości. Objaw klawisza +. Czucie ukrwienie na obwodzie kończyny zachowane.

Został mi założony opatrunek Dessaulta do przyszłego poniedziałku , w ten dzień mam się udać do poradni Urazowo-Ortopedycznej na dalsze leczenie.

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Ile może potrwać leczenie?
2. W jakim czasie będę wstanie wrócić do pracy?
3. Czy wymagana będzie operacja o której wspominał lekarz podczas rozmowy?
4. Jaki jest średni czas rekonwalescencji po tego typu urazie?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
zorek

05 paź 2015, 20:40

Operację stosuje się raczej u osób, u których wystąpi nawykowe zwichnięcie. Jeśli wszystko dojdzie do ładu, być może nie będziesz więcej odczuwał dolegliwości.
Jeśli chodzi o samo unieruchomienie, może ono trwać nawet do 6 tygodni. Generalnie trzeba robić badania kontrolne.
Z pracą to zależy jaki to rodzaj pracy? Jeśli fizyczną, to na pewno dłużej potrwa nim wrócisz do niej.
ODPOWIEDZ