Wymazy, interpretacja wyników - Pomocy!

Moderator: moderator

mika11

13 lip 2015, 20:16

Witam,
od dłuższego czasu zmagam się z grzybiczymi infekcjami pochwy (przynajmniej wg lekarzy taka właśnie jest diagnoza). Problem trwa już kilka lat, w tym czasie zmieniałam lekarza trzy razy. Ostatnia ginekolog również leczyła mnie na grzybicę, jednak później zleciła następujące badania (dodam, że jako pierwsza w ogóle zleciła jakieś badania). Poniżej badania + wyniki:

1. Wymaz z cewki moczowej. Wyniki:
Enterococcus species +
Staphylococcus app., coagulase neg + 2 szczepy

2. Wymaz z kanału szyjki macicy Wyniki:
Enterococcus species pojedyncze kolonie
Staphylococcus saprophiticus +

3. Wymaz z pochwy. Wyniki:
Hodowla ujemna po 2 dobach

Ginekolog powiedziała, że wszystko jest ok. Ja jednak wpisując w nazwy te bakterie czytam niepokojące rzeczy, ale nie wiem, może faktycznie mam to mieć w organizmie. Może ktoś się na tym zna, dlatego proszę o interpretację.
Ja natomiast mam cały czas uczucie bólu i pieczenia, szczególnie przy wejściu do pochwy. Ginekolog mówiła coś o możliwej nadwrażliwości, zaleciła globulki, które nie pomogły. Generalnie ginekolog nie wie jak mi pomóc na moje pieczenie - wyniki pokazują że jest ok i koniec tematu :/

Może ktoś miał podobny problem? Proszę o porady.
Chloe

13 lip 2015, 21:01

Nie było tam żadnej interpretacji? Może zadaj pytanie lekarzowi? Jest taka możliwość na tym portalu.
mika11

15 lip 2015, 7:57

dzięki, tak zrobię
Cammie

15 lip 2015, 9:41

Może skonsultuj te wyniki po prostu z innym lekarzem. Dla mnie najbardziej podejrzany jest wymaz z cewki moczowej.
ODPOWIEDZ