• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Układ pokarmowy krew w kale

krew w kale

Moderator: moderator

Post 22 cze 2016, 14:08

Jakieś 2 lata temu późnym wieczorem zaczął boleć mnie brzuch do tego stopnia że nie byłam w stanie normalnie funkcjonować, po chwili musiałam biec do toalety w wiadomym celu i tu zaczął się problem ponieważ zamiast kału zobaczyłam mnóstwo krwi, aż woda w toalecie zrobiła się czerwona. Tak biegałam z łóżka do wc przez pół nocy no z 10 razy chyba albo i więcej i ciągle była tylko krew i skrzepy krwi :(
Następnego dnia wszystko przeszło jak ręką odjął, nie poszłam do lekarza po tej sytuacji bo się bałam że będę mieć kolonoskopię :?
Potem pojawiała się krew co jakiś czas na stolcu i na papierze toaletowym ale to chyba dlatego że mam też hemoroidy (z tym też nie byłam u lekarza)
Gdy minął mniej więcej rok czasu od pierwszej krwistej biegunki sytuacja się powtórzyła z tą różnicą że nie było aż tak dużo krwi jak za pierwszym razem, ale i tak była to spora ilość. Taki stan trwał przez kilka godzin i znów minął samoistnie.
Teraz też ciągle widzę widzę krew na stolcu i na papierze toaletowym (są to małe ilości).
Wyczytałam że te napady krwistych biegunek mogą być spowodowane wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Jest to moja hipoteza nie potwierdzona jeszcze badaniami, w tym celu trzeba by zrobić kolonoskopię.

Problem polega na tym że ja się strasznie boję i wstydzę tego badania i błagam was pomóżcie mi jakoś zapanować nad tym lękiem. Może ktoś wie gdzie w Krakowie lub Bielsku-Białej można zrobić kolonoskopię prywatnie i u jakiego lekarza? Czy lepsza jest kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym czy bez? A może ktoś ma podobne objawy do moich i jest mi wstanie napisać co to może być? Błagam POMOCY :?

Post 30 lip 2016, 23:50

Ja mam to samo od 5 lat prawie.. Da się żyć z tym ale jest to co prawda uciążliwe.,pozdrawiam,, Adam.z łódzkiego

Post 19 wrz 2016, 21:58

U mnie krew w kale spowodowana była żylakami odbytu.

Post 29 lis 2016, 21:20

Z pewnością to hemoroidy, sam miałem, na szczęście mam już spokój.

Post 20 sty 2017, 13:45

badania konieczne by wykluczyć nowotwór, najczęściej krew w kale to choroba Crohna lub jelita drażliwego

Wróć do Układ pokarmowy