• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Układ pokarmowy Insulinoma? Jeśli nie, to co?

Insulinoma? Jeśli nie, to co?

Moderator: moderator

Post 16 mar 2016, 23:22

Witam,
pod koniec zeszłego roku powędrowałam do lekarza pierwszego kontaktu z tymi objawami: nocne, zlewne zimne poty, nocne napady hipoglikemii (potworny głód, ból głowy, zawroty głowy), przyrost wagi 30 kg przez 1.5 roku, wysokie wyniki cholesterolu. Teraz mam 25 lat, moje objawy nasiliły się - obecnie hipoglikemia dopada mnie w ciągu dnia, nawet do 4 razy dziennie, przy tym podczas takich napadów jestem bardzo głodna, w głowie kręci mi się jeszcze bardziej, zdarza mi się podwójne widzenie, cały czas pocę się nocą, niezależnie od tego, czy jest ciepło czy zimno, codziennie wstaję kilka razy w nocy żeby się przebrać. Objawy związane z głodem i bólem głowy znikają po zjedzeniu czegoś słodkiego. Piję bardzo dużo wody - ciężko mi to oszacować, ale myślę, że 3 - 4 litry dziennie. W porównaniu do tego, ile piję, niewiele wydalam. Po wysiłku fizycznym objawy nasilają się. Pomimo iż tańczę, pracuję i studiuję, nie schudłam ani grama, mam wrażenie, że jeszcze mocniej przytyłam - z resztą, inni zwracają mi na to uwagę. Mój jadłospis może nie jest restrykcyjnie zdrowy (jadam węglowodany, słodycze), ale jest zróznicowany - jadam różne mięsa, warzywa w różnej formie, dużo nabiału - mleka, sera, jogurtów codziennie. Stronię od napojów cukrowanych i syropów glukozowo-fruktozowych, jeśli się da. Zostałam skierowana do endokrynologa z podejrzeniem guza insulinowydzielniczego trzustki - insulinomy. Czekam już bardzo długo na wizytę, więc postanowiłam podzielić się swoją historią i zapytać, czy moje objawy brzmią znajomo dla ludzi z insulinomą, być może macie inne pomysły, co to mogłoby być, bo już wychodzę z siebie. Przy okazji, czy to endokrynolog diagnozuje takie rzeczy? Czy dobrze wnioskuję, że potrzebne będzie skierowanie do szpitala i przeprowadzenie próby głodowej? Jestem tym przerażona, bo teraz jak nie jem przez 4 godziny, to mam trzęsiawkę i masakryczne objawy hipoglikemii (niestety, nie mam glukometru), a tu mam niby nie jeść przez 72h? :shock:

Wróć do Układ pokarmowy