• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Układ pokarmowy Wzdęcia i przyspieszone bicie serca.

Wzdęcia i przyspieszone bicie serca.

Moderator: moderator

Witam od jakiegoś dłuższego czasu mam problem. Głównie z rana po śniadaniu czuję delikatne ssanie. Największym problemem są wzdęcia (głównie przed obiadem zjedzeniem czegoś ciepłego po zjedzeniu zwykle objawy mijają) Podczas wzdęć nie raz dochodzi do takich sytuacji, że przyspiesza gwałtownie bić serce do 100 uderzeń na miniutę. Dotychczas radzę sobie z tym łykając bisocaer 1/3 2.5 jako bloker, podczas wzdęcia szybko 2x espumisan i ciepła herbata. Muszę jeść jak nie zjem obiadu zwykle koło 13-14 padam mam uczucie, że mi robi się słabo jak tylko zjem mija. Ostatnio doszło mi burczenie w brzuchu. Zauważyłem coś nie pokojącego w kale ostatnio, białe ziarenka"" wyglądają jak ryź. (sprawdzam od tygodnia dogłebniej w pierwszym dniu myślałem , że to niestrawione resztki). Wypróźniam się regularnie około godziny 11. Podczas pierwszego wypróźnienia w 90% jest to normalna konsystencja z mniejszą ilośćia ziarenek. Czasem po kawie z mlekiem idę drugi raz i wtedy widać dokładnie złogi , ziarenka oraz trudno to określić dzisiaj zauważyłem jakby nitkę wyglądającą jak mała dzdzownica. Porobiłem zdjęcia dla lekarze. Jutro idę dać kał do badania. Zastanawiam się na co ? Śledząc internet natrafiłem na Clostridium difficile patrząc na zdjęcia chyba z jelita grubego jest to podobne do moich ziarenek tylko czy to możliwe aby one się odrywały. Czytając objawy głównie wzdęcia i temp (u mnie temp nie ma, raczej mam uczucie osłabienia jakby grypa mnie brała - wszystko zależy od dnia). Jeśłi chodzi o badania to były w normie, badałem cukier przed i po wysiłku też w normie. Robiłem test na helikobakter - nie mam. Brzuch mnie nie boli. Mogę jeść bez problemu. Czasem jak jest atak wzdęcia to jakby mam scisk i nie mogę przełknąć , ale jak tylko przełknę to już później przechodzi. Problem są wzdęcia głównie z rana. Mus jedzenia czegoś ciepłego kolo godziny 13. Nadmienie, że odstawiłem pepsi i słodkie (nie mam ochoty po prostu) i tak jakby zołądek bardziej się odezwał. Waga w normie ani plus ani minus. Pytanie mam na co mam zrobić badania kału i czy może ktoś ma podobne problemy ? Pozdrawiam

Najlepiej skonsultować to z lekarzem, czy przy badaniu kału trzeba mówić na co? To nie są ogólne badania? Jakiś pasożyt pewnie.

Nie mam żadnych problemów z wypróżnianiem. Raz dziennie obowiązkowo około godziny 10-11. Czasem drugi raz. Problem się wyraźnie złagodził po odstawieniu kawy. Język już nie jest biały. Żółyty też rzadziej. Zauważyłem , że czasem jak około godziny 19-20 wypije sztuczny sok ala kubuś (testuje róźne warianty) nie raz jabłko na wieczór , mandarynkę potrafie obudzić się około 6 rano i jest mi powiedzmy że nie dobrze (nic mnie nie boli) wtedy robie herbatę łykam espumisan (jak jest wzecie) i zasypiam. Proawdopodbnie fermentuje w żołądku pokarm :). Na szczęście nie jest to często. Pasowało by mi zmienić dietę, ale nie jest to takie łatwe. Raz , że za bardzo nie wiem co i jak, a dwa no specyficzny mam organizm , który musi zjeść jak w zegarku , żeby mieć energię.

Pasożyty wyeliminowane przynajmniej te z testów , które można zrobić ala lamblie tasiemce itp.

Wróć do Układ pokarmowy