• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Endokrynologia burza chormonów

burza chormonów

Moderator: moderator

Post 25 sie 2013, 7:48

Hej,

czy burzę hormonalną okresu dojrzewania można jakoś łagodzić? Dostałam okres późno, w wieku blisko 16 lat i to wszystko u mnie jest takie przedłużone. Mam teraz 21, przytyłam a moja cera pozostawia wiele do życzenia. Uważam, że jestem już trochę "za stara" na takie efekty specjalne i chciałabym to jakoś ogarnąć. Dieta? Ruchu mam sporo i nie objadam się, owszem, czasem zdarzy się pizza, czekolada lub piwo, ale ogólnie unikam.

Post 25 sie 2013, 16:21

Może warto sprawdzić badaniami krwi jakie masz poziomy hormonów i zobaczyć czy wszystko jest w granicach normy?

Post 25 sie 2013, 19:08

ja bym była ostrożna, zrobi badania, wyjdzie, że coś nierówno i zaraz będą jej wciskać hormony...
lepiej pomyśleć o diecie...
zacznij może od unikania ostrego i słodkiego? Czy ograniczasz? Może da się to choć trochę zmniejszyć

Post 25 sie 2013, 19:48

W sumie dietą można sporo zdziałać. Zdrowe i kolorowe warzywa i owoce i będzie lepiej, musisz może dostarczyć organizmowi więcej witamin i minerałów, a stan Twojej cery się poprawi.

Post 25 sie 2013, 20:18

ja też późno dostałam okres i jeszcze na początku studiów nie mogłam schudnąć, a jak już się unormowało to poszło! Nie pomyślałam nawet, żeby się czymś faszerować;)

Post 30 sie 2013, 10:43

Swoją drogą to przerażające że lekarze szastają tymi hormonami na prawo i lewo... Już mi przeszła faza że tabletki to och i ach, teraz widzę w nich same wady, bo skutki uboczne są widoczne po latach i nie jest już wtedy wcale tak wesoło...

Post 31 sie 2013, 9:32

Nawet moja znajoma, która jest lesbijką, dostała ostatnio tabletki antykoncepcyjne od ginekologa...
oczywiście gin nic nie wie a Ona raczej życie in niż out więc nic nie mówi...

Post 31 sie 2013, 11:12

I bierze? Po co?

Post 31 sie 2013, 18:30

Ponieważ ma napady gorąca a jest po 30stce ;) i lekarka jej to daje dla regulacji hormonalnej

Post 03 wrz 2013, 15:41

No ale to jak? Przestanie brać to hormony i tak wrócą na swój poziom, to trochę bez sensu.

Następna

Wróć do Endokrynologia