• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Endokrynologia Niedoczynność tarczycy?

Niedoczynność tarczycy?

Moderator: moderator

Post 12 lip 2013, 13:02

Postanowiłam zwrócić się do Was z problemem, który nie dotyczy mnie bezpośrednio, a mojego partnera. Zauważyłam, że jest często bardzo senny i zmęczony, nic mu się nie chce. Po powrocie z pracy najchętniej położył by się w łóżku i zasnął. Początkowo myślałam, że to zwykłe lenistwo, ale teraz zaczęłam zastanawiać się, czy nie wysłać go na jakieś poważniejsze badania? Słyszałam, że niedobór hormonów tarczycy często objawia się właśnie taką sennością i brakiem energii, może iść w tym kierunku?

Post 12 lip 2013, 13:44

Osłabienie i apatia jest jednym z sygnałów, oprócz tego chorzy maja zimne i lepkie do tego dłonie, problemy z cerą a nawet z utrzymaniem wagi. Ale nie musi być tak, że występują wszystkie objawy.

Post 12 lip 2013, 14:37

Waży za dużo - to jest pewne. Ale nie za dużo z tym robi, bo mu się... nie chce :) Czyli jedno łączy się z drugim. Zimnych rąk nie stwierdziłam, ale pewnie nie wszystkie objawy muszą występować jednocześnie.

Post 12 lip 2013, 14:46

Z ta waga to jest tak, że chorzy na niedoczynność tyją mniej jedząc!! do tego wypadają włosy, w tym brwi i rzęsy, oraz maja bardzo charakterystyczną suchą i zrogowaciałą wręcz skórę - zwłaszcza na łokciach, do tego oczywiście osłabienie i ciągle im zimno. Zbadać warto w każdym razie. A może przemęczony? nie wypalił sie zawodowo?

Post 12 lip 2013, 16:01

Nie jest zmęczony pracą, jest taki bez energii prawie zawsze. CHciałby, żeby było inaczej ale sam nie wie co się dzieje...

Post 13 lip 2013, 16:56

Ja sie ostatnio zastanawiam, czy u mnie to przypadkiem nie jest wina tarczycy z tym ciągłym osłabieniem i niskim ciśnieniem..

Post 13 lip 2013, 17:32

Czasem naprawdę ciężko odróżnić zwykłe zmęczenie od osłabienia spowodowanego chorobą... Albo właśnie zwykłego lenistwa :)

Post 13 lip 2013, 22:21

;) a najgorzej popadać ze skrajności w skrajność...

Post 14 lip 2013, 9:06

A może to jest po prostu niskie ciśnienie? ;) Albo tętno? U mnie przez wiele lat wszystko było ok, wręcz miewałam podwyższone tętno (nawet do 140) a ciśnienie książkowe, teraz zleciało mi do 90/60 (50) a tętno czasem poniżej 60. Nie wiążę tego z innymi dolegliwościami, ponieważ ich po prostu nie ma:) Czy ktoś w rodzinie partnera nie chorował na niedociśnienie tętnicze?

Post 14 lip 2013, 22:10

Albo w ten sposób zaczął reagować na stres?

Następna

Wróć do Endokrynologia