• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Endokrynologia Biopsja tarczycy

Biopsja tarczycy

Moderator: moderator

Post 03 sie 2013, 20:39

Witajcie, ponieważ jakiś czas temu zgłosiłam się do endokrynologa w związku z problemami z tarczycą, i wykrył on niewielki guzek, zostałam skierowana na biopsję. Czekać na nią trzeba długo, a im dłużej czekam tym bardziej się boję. Czy to boli? Jak się przygotować do tego zabiegu?

Post 04 sie 2013, 19:13

Nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać, nie trzeba być na czczo. Igła jest dość cienka, czujesz ukłucie ale myślę że nie mocniejsze niż to w trakcie pobrania krwi. Dasz radę <3

Post 26 paź 2015, 15:31

wiem że wątek dosyć stary ale dla mnie jak najbardziej na czasie... niestety :(

napiszcie proszę czy ktoś tu miał biopsję tarczycy? ja mam mieć za kilkanaście dni a boję się tak że chciałabym aby te dni trwały wiecznie :lol:

Niby mój lekarz powiedział że to nie boli ale ja mu nie wierzę :?
Może wy się wypowiecie z własnego doświadczenia lub znajomych?

Ile taka igła ma milimetrów szerokości i jak długa jest? albo na jaką głębokość ją wkłuwają w szyję? :| o mamusiu jak to brzmi brr...
czy może taka igła trafić w nerw? bo jak trafi to pewnie boli nieziemsko
no normalnie jestem tak spanikowana że jak to piszę to mam gęsią skórkę!!
Błagam niech się ktoś zlituje i coś napisze o tej biopsji bo umrę ze strachu :(
no właśnie a będzie mi ktoś tam trzymał głowę żebym się nie poruszyła? bo ja jak mnie coś boli to od razu się wykręcam

bardziej boję się samego wkłucia niż wyników jakie będą - ałaaa :(

Post 27 paź 2015, 10:19

Tutaj masz to ładnie opisane.

http://wylecz.to/pl/choroby/endokrynolo ... czycy.html

Zabieg jest bezpieczny i pod kontrolą usg także nikt nie strzela na ślepo.
Dlaczego będziesz miała tę biopsję?

Post 27 paź 2015, 16:54

będę mieć robioną biopsję ponieważ po badaniu usg wyszło że mam jakiś dobrze ograniczony obszar który ma ponad 3cm i wygląda jak guz, lekarz mówił że może to być nowotwór bo nowotwory najczęściej pojawiają się w wieku ok. 20 albo 50 lat :(
wyniku się tak bardzo nie boję ale przeraża mnie ból związany z wkłuciem się i pobieraniem materiały do badania :(

Post 29 paź 2015, 9:37

A czy ktoś spojrzał na Ciebie holistycznie? Tutaj guz, tutaj torbiel... Może to mieć jakiś związek jedno z drugim?

Post 29 paź 2015, 15:29

mój lekarz gin wie o tym ze jestem chora na tarczycę (o guzie jeszcze nie wiem), a mój lekarz endokrynolog wie o tym że mam torbiel na jajniku
kiedyś pytałam gina o to czy tarczyca może mieć coś wspólnego z torbielą na jajniku to ani tego nie wykluczył ani nie zaprzeczył tak więc nie wiem.

zapomniałam zapytać mojego lekarza endokrynologa czy w dniu biopsji mam rano na czczo przyjąć tabletkę na tarczycę (u mnie letrox 75) czy też może mam ją wziąć już po zrobieniu biopsji guza:( może ktoś tu na forum wie??

Post 02 lis 2015, 7:13

Z tego co wiem euthyrox normalnie się bierze, tak samo przed badaniami krwi.

Post 03 lis 2015, 17:17

no właśnie tego nie jestem taka pewna czy przed biopsją bierze się tabletkę bo mi dr kazał nie brać Letroxu przed badaniem krwi na hormony tarczycy ponieważ chodzi o to jaki jest poziom hormonów już po wchłonięciu ich do organizmu a nie zaraz po przyjęciu tabletki

Post 09 lis 2015, 7:46

To znaczy, że nie można bezpośrednio przed badaniem, ale rano można.

Następna

Wróć do Endokrynologia