• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Endokrynologia Hormony a tycie

Hormony a tycie

Moderator: moderator

Post 22 lip 2013, 21:09

Jak to jest z tymi hormonalnymi pigulkami? lekarze twierdza ze absolutnie nie ma czegoś takiego jak efekt tycia, a ja doszperałam że estogen powoduje zarówno tycie jak i zatrzymywanie w organizmie wody. więc jak to rozumieć?

Post 22 lip 2013, 21:32

niedawno poznałam sekret lekarzy. Tzn. już wiem jak to działa, z receptami.
Każdy lekarz ma swój druczek z odpowiednim kodem.
I wiesz... procent od sprzedaży leku;) a jak to lek, który przepisuje Ci lekarz miałby w jakikolwiek sposób szkodzić?;]

Post 23 lip 2013, 13:00

Tak jak moja Pani ginekolog, która na wieść o tym, że chcę zacząć brać tabletki wyjęła darmowe opakowanie z szuflady :D

A tak na temat: podobno kiedyś dawki hormonów były w tabletkach o wiele większe, teraz te nowoczesne tabletki naśladują cykl i raczej już się nie ma czego bać. Poczytaj lepiej o skutkach ubocznych w przyszłości, bo tycie to najmniejszy problem :)

Post 23 lip 2013, 13:31

Jeśli tabletki są dobrze dobrane (walczcie o badania krwi!) to nie powinny powodować tycia. Czasem można zauważyć wzrost apetytu i może stąd ten problem, ale obecnie tabletki nie powinny powodować przybierania na wadze.

Post 23 lip 2013, 17:34

zagadko chyba nie do końca chodzi o apetyt - a o estrogeny - ich zadaniem jest dbac by kobieta była okragła, wszystkie pigułki maja ich spora dawkę - z tego powodu odrazu praktycznie powiększają się piersi.

Post 24 lip 2013, 17:48

Ale wtedy każda kobieta by tyła po przyjmowaniu hormonów, a jednak tak nie jest i większość trzyma jakoś wagę. Wydaje mi się że to zależy więc od tego jaką dawkę się przyjmuje i od indywidualnych skłonności do tycia.

Post 24 lip 2013, 22:19

a można tak, żeby tylko biust urósł?:D
dziś się wymierzyłam i do idealnej figury brakuje mi dokładnie 10cm!
- 4 z talii, -6 z bioder, + 10 w biuście :P

Post 25 lip 2013, 7:05

To by było piękne :) Bierzesz tabletki i nagle Twoja figura zmienia się w piękną klepsydrę :) panaceum na całe zło tego świata :)

Post 25 lip 2013, 8:04

zagadka... żartujesz, prawda? ;D
jak nie figura, to odstające uszy, zbyt rzadkie / zbyt proste / zbyt kręcone włosy, orli nos, krzywe nogi, nieładne kolana... wymieniać dalej?;P figura to tylko mały pikuś;D

Post 25 lip 2013, 8:05

a z hormonami to różnie bywa
nie wiem czy to zależy od firmy czy od regulacji hormonalnej samej stosującej, ale spotykałam się z przypadkami wręcz monstrualnych rozrostów;/ po tabletkach, ale także z brakiem efektów ubocznych w postaci dodatkowych kg :)

Następna

Wróć do Endokrynologia