• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Kości i stawy bóle kolan

bóle kolan

Moderator: moderator

Post 12 lut 2015, 21:01

Naprawdę DHA i EPA są tak zbawienne? O ile się nie mylę, moja żona je brała będąc w ciąży. Jaki ma jedno z drugim związek?

Post 13 lut 2015, 0:13

Okazało się, że EPA i DHA wykazują działanie przeciw-alergiczne oraz przeciw-zapalne. Zmniejszając poziom prostaglandyny PGE2 i leukotrienu LTB4 oraz czynnika TNF, które są uważane za bardzo silne induktory procesu zapalnego, kwasy omega 3 mogą być wykorzystane w terapii schorzeń o charakterze zapalnym m.in. reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), wrzodziejącego zapalenia jelit, astmy, schorzeń atopowych a także wielu innych chorób z autoimmunologicznych.

Kwas DHA wchodzi w skład błon komórkowych, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Z tego względu już podczas życia płodowego, w dzieciństwie oraz u ludzi dorosłych, kwas DHA należy dostarczać wraz z pożywieniem(ryby) albo w postaci suplementów diety. Wykazano, że u kobiet w ciąży zbyt niski poziom kwasu DHA może być przyczyną małej masy urodzeniowej dziecka.

Wysoki poziom kwasu DHA w diecie dziecka wpływa korzystnie na jego rozwój umysłowy, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia syndromu ADHD. Kwasy Omega 3 stosowane u dzieci w wieku szkolnym, przyczyniają się do wzrostu koncentracji najmłodszych oraz pozwalają na szybsze uczenie się.

Post 17 lut 2015, 8:18

Taka prosta to sprawa?! Brzmi wspaniale!

Post 01 cze 2016, 9:54

Dokładnie, ponieważ jak już się zaczną problemy z kolanami to trwają przez całe życie. Dlatego też, według mnie pierwsze co- to znaleźć lekarza takiego który zajmuje się leczeniem kolan. Mi udało się trafić do dr Staranowicza, wspaniałego ortopedy z Nowej Wsi Rzecznej.

Post 29 kwie 2017, 8:24

u mnie problemy z kolanami pojawiły się od pracy siedzącej, ortopedzi tylko masę tabletek mi wciskali które po kilku miesiącach nic nie pomogy. Potem doszły problemy z kręgosłupem... jestem w trakcie fizjoterapii, myślałam że prywatnie to będą jakieś zawrotne sumy ale nie :) poszłam do takiej jakby 'sieciówki' ogólnopolskiej, mają jakiś tańszy pakiet i zabiegi wychodzą mi korzystnie. Sporo ćwiczeń też robię w domu, za każdym razem dostaję 'pracę domową' :D

Poprzednia

Wróć do Kości i stawy