• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Kości i stawy opinie na temat restonum

opinie na temat restonum

Moderator: moderator

Post 29 paź 2014, 5:51

Restonum to kompletna ściema. Lipa.
Mam zespół niespokojnych nóg od ... roku czasu. Powiedzmy, że mniej więcej tyle czasu temu
zdiagnozowano to u mnie. Odczucia są koszmarne i tak na prawdę trudne do opisania nawet
przez samych chorych. Jest to drętwienie, uczucie odrywania się mięśni kości, skurczy ... ulgę przynosi
nawet krótkotrwałe naprężenie albo przemieszczenie kończyn. U mnie początkowo tyczyło się to tylko
kończyn dolnych, a więc nóg, ale ostatnio już obserwuję to też w ramionach.

Na tę dolegliwość nie ma konkretnego leku. Aby uspokoić dolegliwości lekarze przepisują na to
Rolprynę, albo Aropillo. W sumie jeden diabeł. Znalazłem jeszcze jeden lek zastępczy, ale w sumie
kosztują one tyle samo. Można o tym informację znaleźć na http://leki-refundowane.***/ .
W każdym razie jest to tylko zastępcze zło ponieważ lek typowo stosuje się przy schorzeniach
SM (Stwardnienia Rozsianego) . No i tutaj cały problem ponieważ przepisany taki lek choremu na
zespół niespokojnych nóg, który nie choruje na SM musi ponieść pełną kwotę jaką żąda sobie
producent. Czyli nie są refundowane. 28 tabletek, 4 mg każda kosztuje nieco ponad 80 zł.
W moim wypadku to jest wydatek około 100 zł miesięcznie.

Nie jestem osobą majętna i wierzcie mi, że najchętniej pozbył bym się dolegliwości bo przez nią
między innymi piszę tego posta o tej porze, ale ....
Przedwczoraj skończyła mi się Rolpryna. Nie można jej kupić od ręki w aptece nawet mając receptę.
Z tego powodu kupiłem Restonum na wypróbowanie. Do teraz użyłem w sumie 6 tabletek i kompletnie nic.
Jakbym w ogóle nigdy ich nie brał. Wcześniej podpytywałem różne osoby na temat Restonum
(szczególnie lekarzy) i wszyscy zgodnie twierdzili, że to nie zadziała i mieli rację. Komplenta bzdura
i naciąganie chorych. T6o jest przede wszystkim suplement diety. Odkąd suplement diety pomaga ?
Dzisiaj jeszcze pocierpię i po odebraniu leku Rolpryny może odeśpię. Rolpryna zaczyna działać dopiero
po dwóch godzinach od połknięcia.

Pozdrawiam Pana Rzecznika, który wciska ludziom ciemnotę.

Post 30 paź 2014, 15:20
Szanowny Cyberduck,

w odpowiedzi na Pana wpis pragniemy podkreślić, iż restonum jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, który zgodnie z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w stanach zaburzeń gospodarki żelaza i magnezu i ich niedoborów oraz w przebiegu wtórnej postaci RLS – zespół niespokojnych nóg. Ponadto w stanach zaburzonego wchłaniania żelaza (w przebiegu m.in. celiakii, przewlekłego zapalenia trzustki), upośledzonego wchłaniania magnezu, niedokrwistości z niedoboru żelaza, niedoborów żelaza oraz magnezu (np. w okresie ciąży, obfitych krwawień menstruacyjnych) oraz zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej.
Warto zaznaczyć, iż Zespół niespokojnych nóg w niemal 50% przypadków jest związany z innymi zaburzeniami somatycznymi lub neurologicznymi, stosowanymi lekami albo przyjmowanymi substancjami. Najczęstsze przyczyny wtórnych postaci zespołu niespokojnych nóg to właśnie: niedobór żelaza i magnezu. Niedobór żelaza i związana z nim niedokrwistość jest najczęstszą przyczyną wtórnych postaci tego zaburzenia.
Podkreślamy, że restonum w żadnym przypadku nie stanowi zamiennika wymienionego przez Pana produktu leczniczego i nie zachęcamy do rezygnacji z terapii zaleconej przez lekarza.

Pozdrawiam

Post 01 lis 2014, 12:56

Panie Rzeczniku wypisuje pan od samego początku bzdury na tym forum.
Żadnej konkretnej wypowiedzi. Lepiej sobie zażyć magnez albo żelazo.
Uderzyło mnie jednak na forum coś innego. Wypowiedzi osób, które czują
mrowienie w nogach albo lekkie skurcze i bez konsultacji z lekarzem twierdzą, że
są chore na RLS. Radzę przejść się do lekarza .

RLS nie ma nic wspólnego z niedoborem magnezu czy żelaza w organiźmie. Nie wiem
skąd pan to wywnioskował. Innymi przyczynami RLS jest zniszczenie nerwów w nogach
czy też ramionach.

Bazuje Pan na tym, że RLS nie da się jednoznacznie zdiagnozować i tym bardziej wyleczyć.
Świadczy chociażby o tym fakt, że nie ma dedykowanego leku na tę dolegliwość.
Można jedynie łagodzić objawy, a w tym doskonale pomaga Rolpryna albo Aropilo.
Odnoszę wrażenie, że w przeciwieństwie do Pana porozmawiałem szczegółowo na
ten temat z lekarzem NEUROLOGIEM.

Post 05 lis 2014, 12:56

Szanowni Państwo, parę lat temu borykałam się z tym problemem. Okropność jak własne nogi przeszkadzają, jadąc np.8 godzin w samochodzie. Ale zauważyłam, że niektóre osoby określają swoje odczucia jako ból, nawet silny oraz drętwienie. Proponowałabym konsultacjię neurologiczną, gdyż tego rodzaju objaw obustronny w kończynach dolnych może być wynikiem zwężenia kanału kręgowego.

Post 09 lis 2014, 11:47

Zgadzam się całkowicie w jednej części z moją przedmówczynią :mrgreen: , że należy
na pewno zgłosić się do lekarza, a już na pewno odradzam branie leków bo może pomogą.
Denerwuje mnie naciąganie ludzi z różnego rodzaju dolegliwościami na kupienie leku, który
w ogóle nie ma żadnego związku z chorobą. Dzięki reklamie Restonum w TV trafiłem
tutaj i gorąco odradzam Restonum przy dolegliwości RLS bo skazujecie sie na dodatkowe
cierpienia. Ktoś komu drętwieją nogi, albo ma skurcze niech lepiej zacznie od sprawdzonych
leków zawierających magnez albo żelazo.

RESTONUM NIE JEST NA ZESPÓŁ NIESPOKOJNYCH NÓG. Zresztą sam Pan Rzecznik to podkreśla.

Post 17 gru 2014, 13:13

Jakie dodatkowe cierpienia? Ja takowych nie doświadczyłam.

Post 02 sty 2015, 21:48

Wystarczyło przeczytać poprzednie wypowiedzi żeby się sensownie wypowiedzieć.
Pisząc "na dodatkowe cierpienia" miałem na myśli to, że jeśli nie weźmie się leku, który na prawdę
pomaga przy tej dolegliwości skazujemy się na przedłużające się cierpienia.
Takowe przeżyłem dwukrotnie i nikomu tego nie życzę. Raz kiedy brakło mi Rolpryny, a Rolpryna
jest na zamówienie musiałem sobie dla próby kupić Restonum. Nie pomogło zupełnie, a dolegliwości
z braku leku do tego przeznaczonego nasiliły się tak, że mogłem zapomnieć o spokojnym siedzeniu
już nie mówiąc o spaniu. Mało fikołków nie zacząłem fikać. Drugi raz kiedy spałem u kogoś i nie miałem
leku (Rolpryny) przy sobie. Skończyło się tym, że musiałem na biegu wracać do domu po to żeby
zażyć lek i jeszcze odczekać około 2 godzin aż zacznie działać. Jeśli niektórym ludziom pomaga
zwykły magnez albo żelazo to po co kupować droższy lek taki w którym te dwie substancje są
połączone ? Ale oczywiście to jest wybór każdego z osobna byle nie wciskali ciemnoty, że to jest RLS.

Post 03 sty 2015, 17:35

Ale rolpryna jest na parkinsona...

Post 14 sty 2015, 11:54

No to chyba już na receptę :o

Post 14 sty 2015, 13:55

restonum to jedynie może byc dobry ale w niedoborach zelaza lub magnezu ale jak ktos ma dobry poziom zelaza to mozna sobie tym preparatem zorbic wieksze szkody żelazo przyjmuje sie pod kontrola lekarza i po badaniach krwi czy sie ma anemie wypuszczą jakies dziadostwo a 90% na rynku suplementow to pic dla frajerów zeby tylko kasa szla a niespokojne nogi to i można mieć nie tylko w RLS ze objawy moga być podobne przy paleniu papierosów alkohol kofeina przemeczenie długie stanie na nogach potem ludzie ida spac i nagle nogi rozlatane dziwny ból objawy mija po paru dniach a nawet tygodniach po odstawieniu alkoholu piwek kawci itd a usmiezyc latanie noóg można w nocy unosic nogi wyzej poduszką łagodzi i jak ktos jeszcze ma buchajce cieplo można zorbic kompresje specjalnym zelem kompresorem

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kości i stawy