• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Choroby i dolegliwości Kości i stawy opinie na temat restonum

opinie na temat restonum

Moderator: moderator

Post 10 lip 2014, 19:18

ostatnio w TV widziałam reklamę restonum - ma pomagac na zespół niespokojnych nóg? Czy ktoś stosował? Jakieś opinie?

Sama faktycznie czasami nie mogę spokojnie się ułożyć, cały czas mrowią mnie nogi. Myślałam, że tak po prostu mam, ale jak widać nie tylko ja cierpię z tego powodu. MASAKRA!

Jestem ciekawa, czy to w ogóle pomaga i czy ktoś już próbował.

Post 10 lip 2014, 19:43

Na czym polega zespół niespokojnych nóg właściwie?

Post 11 lip 2014, 13:39

generalnie chodzi o ciągłą potrzebę poruszania nogami. mnie to dotyka szczególnie wieczorem, nie mogę w spokoju się położyć i obejrzeć filmu, bo non stop muszę zmieniać pozycję i ułożenie nóg.

Naukowo napisali o tym w portalu: http://wylecz.to/pl/choroby/neurologia- ... h-nog.html

Post 14 lip 2014, 11:39

ja mam z tym problem odkąd pamiętam... ale zawsze wydało mi sie ze taka juz moja uroda... jak nie moge spac to czasami pomagaja mi cwiczenia - rozciaganie itp. ale sa dni, ze cala noc nieprzespana i wtedy jest dramat.
Slyszalem, ze sie stosuje tez zimnie oklady - mnie to nigdy nie pomagalo.

ale wogole sie zdziwilem ze to jest choroba ktora ma tyle ludzi. moze da sie to opanowac...

Post 14 lip 2014, 13:27

no wlasnie - ktos brał restonum? jakies opinie? działa to w ogóle?

Post 14 lip 2014, 20:39

Słyszałam o tym w tv i szukając w necie trafiłam na to forum. Zasypianie to dla mnie koszmar!! Nie mogę się ułożyć, wiercę się jak opętana, zmieniałam nawet materac z myślą, że to jego wina, ale nie! Usłyszałam tę reklamę w tv i mówię - może to mój problem?! Tylko czy ktoś da jakieś opinie? Nie chcę robić sobie nadziei po wysłuchaniu jakiegoś marketingowca;/

Post 15 lip 2014, 11:03
Witam, jako rzecznik marki restonum postanowiłem dołączyć się do tej dyskusji, aby udzielić wszelkich informacji dotyczących naszego produktu.

Naszym celem jest przybliżenie Państwu zagadnienia zespołu niespokojnych nóg oraz wskazanie sposobów na łagodzenie jego objawów.
Zapraszam do zadawania pytań dotyczących restonum jak i samego zespołu RLS.

Pozdrawiam,

Post 16 lip 2014, 9:11

Mój mąż przy stole często "tupie", w nocy wierzga, myślałam,że to taki tik nerwowy, ale teraz czytam o tych niespokojnych nogach i mylę, że może go dotyczyć ten problem. Jak to zdiagnozować?

Post 17 lip 2014, 11:33
Witam,

Utworzona w 1995 roku Międzynarodowa Grupa Badawcza Zespołu Niespokojnych Nóg (IRLSSG, International Restless Legs Syndrome Study Group) sformułowała 4 podstawowe kryteria rozpoznawania RLS:

1. Przykre, trudne do zdefiniowania doznania czuciowe w kończynach dolnych, określane przez Pacjentów jako „uporczywe mrowienie wewnątrz kończyn”, „drętwienie”, „pienienie krwi”, „kłucie” itp.

2. Przymus poruszania nogami w celu uniknięcia tych przykrych doznań. Poruszenie kończyną przynosi ulgę, jednak tylko dopóki pacjent się porusza — w momencie gdy usiądzie lub położy się, objawy powracają.

3. Nieprzyjemne doznania czuciowe i przymus po poruszania kończynami nasilają się wieczorem lub w nocy bądź występują wyłącznie wieczorem lub w nocy, po położeniu się spać.

4. Objawy czuciowe oraz konieczność poruszania kończynami występują lub nasilają się, gdy pacjent pozostaje w spoczynku. Dyskomfort pacjentów jest z reguły większy w sytuacjach wymagających dłuższego siedzenia (np. w czasie podróży środkami komunikacji, w teatrze lub w kościele), dlatego zespół niespokojnych nóg może istotnie komplikować zawodowe i rodzinne życie chorych.

Źródło: Mariusz Siemiński, Walenty M. Nyka, Anna Nitka-Siemińska, Janusz Jakitowicz „Patofizjologia, diagnostyka i leczenie zespołu niespokojnych nóg”

Jeżeli Pani mąż jest w stanie stwierdzić u siebie wyżej wymienione kryteria, warto udać się do lekarza rodzinnego lub neurologa w celu omówienia tych dolegliwości i ostatecznego postawienia diagnozy.

Pozdrawiam,

Post 17 lip 2014, 21:45
xyz

Mam ten problem.
Pytanie do rzecznika: w jaki sposob Restonum może mnie wyleczyć z 'niespokojnych nóg'?

Następna

Wróć do Kości i stawy